V Pečkách je připravený bohatý program, například vystoupí skupina Katapult, Maxim Turbulenc, Petra Janů a další. Spousta zajímavého tu bude k vidění a slyšení po celý den, připraveny jsou nejen statické ukázky záchranářské techniky, milovníci autoveteránů a motocyklů si také přijdou na své, vodáci připravili program pro děti na místním rybníce, chybět nebude výstava kolejových vozidel a další atrakce pro malé i velké. Pro železniční fandy a fotografy pojede posílená souprava Podlipanského motoráčku do Kouřimi a zpět.

Motorový vlak vyjede z Prahy hlavního nádraží v 9:34 hodin a bude pokračovat v trase Praha Vršovice (9:40) - Úvaly (10:08) - Český Brod (10:17) - Poříčany (10:24), do Peček dorazí v 10:31 hodin. Dále je možné pokračovat historickou soupravou Podlipanského motoráčku (M 286.1008 + Balm 5257 + M 131.1) do Kouřimi, kam přijede ve 12 hodin. V Kouřimi jistě stojí za prohlídku muzeum lidových staveb. Zpět se bude vracet Podlipanský motoráček z Kouřimi ve 14:58 a v Pečkách nabere pouťové návštěvníky v 16:30. „Celodenní putování v Podlipanském regionu ukončí motoráček Klubu železničních cestovatelů v Praze – Holešovicích v 17:17 hodin,“ nastínil předseda Klubu železničních cestovatelů Roman Hrůza.

„Podlipanský motoráček“ je společným projektem měst a obcí sdružených do mikroregionu Podlipansko. Bude ho představovat historický motoráček „Hurvínek“ M 131.1. Cestující budou mít ve voze možnost občerstvení formou minibufetu.

Ceny jízdného budou závislé na délce trasy, pohybovat se budou v rozpětí od 20 do 80 korun, děti pak polovinu. Ve vlaku se budou samozřejmě přepravovat i jízdní kola a dětské kočárky.