Vedení obcí v blízkosti Kolína a Českého Brodu by uvítalo spolupráci se strážníky zmíněných měst. Policie však nemá volné síly.

Navíc v Českém Brodě některým obyvatelům dojíždění „jejich“ strážníků do okolních obcí leží v žaludku. To i přesto, že strážníky o pomoc žádá vedení menších obcí většinou kvůli měření rychlosti.

Lidé žijící v Hradišťku I a Veltrubech u Kolína mají pro změnu jiný problém. „Hlavně v letních měsících lidé, kteří se jezdí koupat na místní písák, parkují své automobily, kde chtějí,“ popsal starosta Veltrub Ivan Kašpar s tím, že se nejedná jen o parkování, ale i různé přestupky. „Pobíhání psů, nepořádek a podobně. Ale nechtěli bychom spolupráci s městskou policií využívat pouze na okolí písáku,“ upozorňuje starosta.

Vše je však otázkou financí a počtu strážníků.

Městské policie na Kolínsku trpí nedostatkem strážníků

Městská policie v Českém Brodě poukazuje na fakt, že práci jim ztěžuje snížený personální stav. Městští strážníci pracují jen ve čtyřech. Brzy by jim však měly přibýt další dvě síly. I to je však málo. „Ideální počet by byl devět strážníků,“ uvedl místostarosta Jakub Nekolný.

V Kolíně pro změnu zažívají strážníci spíše personální změny. Nový ředitel městské policie Viktor Prokeš se snaží zlepšit působnost strážníků ve městě. „Činnost by neměla být zaměřená jen na dopravu,“ uvedl krátce po svém nástupu.

Zastupitelstvo Veltrub, pod které spadá i Hradišťko I, by uvítalo spolupráci s Městskou policií v Kolíně. „Na místní přírodní koupaliště jezdí z devadesáti procent lidé z Kolína. „Oslovili jsme proto kolínskou radnici s tím, že bychom přivítali jejich pomoc. Starosta Buřič ale musí vše nejprve projednat,“ popsal starosta Ivan Kašpar. „Oficiálně se na nás obec Veltruby v této věci zatím neobrátila,“ upřesnil ale kolínský starosta Jiří Buřič.

Zda se tedy městští strážníci v létě objeví nejen u písníku v Hradišťku I, není zatím jasné.