Jde o dva členy čtyřčlenného gangu, který skončil své řádění 9. srpna. Kvarteto skončilo ve spárech kriminalistů. Jde o muže ve věku od 23 do 35 let pocházející z Prahy. Detektivové je zadrželi nedaleko obce Klíčov a v autě měli kromě zlodějského náčiní také střelné zbraně.

Všechny čtyři muže policejní komisař ještě téhož dne obvinil ze spáchání trestného činu loupeže a zároveň podal podnět státnímu zástupci na jejich vzetí do vazby.

Celému zatčení předcházelo pečlivé vyšetřování, ke kterému se svými poznatky přispěli i kolínští kriminalisté. „Z kamerového systému pobočky České spořitelny v Zásmukách jsme měli zřejmě nejlepší snímky pachatelů,“ uvedl kolínský kriminalista, který se na řešení případu podílel. Všechny podklady poté předali pražským kolegům, kteří loupeže řešili.

Při letošních bankovních přepadeních podle policie způsobil gang škodu v řádu statisíců korun a hrozí jim až deset let vězení. Pokud by se prokázalo, že byli členy organizované skupiny, zvýší se horní hranice trestní sazby ještě o dva roky.

Více informací o přepadení naleznete zde: kolinsky.denik.cz/zpravy_region/region_banka_zasmuky20070720.html