Světelného znamení Stop si řidič nevšímal, jel dál a bránil autohlídce v předjetí. S policejním „doprovodem“ v těsném závěsu dojel až do Břežan II, kde zastavil. „Přelezl na zadní sedadlo, zajistil všechny dveře a přes okno uváděl, že zde stojí už dva dny, vozidlo neřídil a neví, proč ho policisté obtěžují,“ citovala mluvčí Petra Čimová záznam o události.

Po chvíli muž přelezl zpět na sedadlo řidiče a popojel ke svému bydlišti, kde si kapotou otevřel vrata a zase zůstal sedět v zamčeném autě. Policisté čekali dvě hodiny, než vystoupil, aby mu sdělili podezření ze spáchání trestného činu.

Téměř jako přes kopírák se choval po Pivních slavnostech v Zásmukách sedmadvacetiletý řidič vozu Opel Vectra. Když vyjížděl z bažantnice a všiml si policistů, snažil se otočit, ale „zapíchl“ to do jehličí.

Tvrdil, že neřídil, je v autě zamčený a nemá klíče. Jenže zapomněl na nedovřené dveře u spolujezdce. Když jej policisté zadrželi, motal se, byl z něj cítit alkohol a měl potíže s artikulací. Dechovou zkoušku odmítl, odběru krve se podrobil. Zjistilo se, že má vyslovený zákaz řízení. Byl umístěn do cely předběžného zadržení a jeho případ v pondělí 23.7. převzal státní zástupce.