Za pobyt v zahraničí zaplatíte na Kolínsku podle našeho průzkumu až o polovinu menší částku.

Je ale stále o last momenty takový zájem? Většina námi oslovených cestovních kanceláří a agentur tvrdí, že zákazníci dávají stále častěji přednost koupi dovolené naopak v předstihu, kdy jsou zájezdy rovněž cenově zvýhodněny. Navíc jsou k nim obvykle připojeny lákavé bonusy, jako je pobyt dítěte zdarma.

„V poslední době žádají naši klienti často program all inclusive, tedy s jídlem a občerstvením po celý den, proto si rezervují pobyty již v první nabídce, protože později už není výběr tak komplexní. Luxusní hotely a některé destinace jsou u nás již vyprodány,“ potvrdil Michal Radina, majitel cestovní kanceláře Globus Tour. „Letos máme last mometů méně. Lidé letos kvůli teplému počasí nevyužili zimní dovolenou, proto si letní zájezdy rezervovali dříve,“ zdůvodnil letošní nižší nabídku zaměstnanec CK Cesta.

Odzvonilo tedy last momentům? Určitě ne. Podle CK Cesta se trendový vývoj nedá odhadnout. Závisí na mnoha faktorech. „To určitě. Například my si na nedostatek zájemců o last minute nemůžeme stěžovat. Někdo na nabídku last minute přímo čeká,“ sdělili v oblíbené cestovní kanceláři Monatour.

„My slevu zájezdů na poslední chvíli využíváme každoročně. Prostě si vyberu, zaplatím, sbalím se a během dvou tří dnů odletím,“ uvedla Martina Málková z Kolína.

Milan Kopic naopak s rodinou preferuje nákup letní dovolené už v lednu či nejpozději v únoru. „Ty slevy jsou velmi zajímavé a jsou prakticky totožné s cenovou nabídkou na poslední chvíli,“ řekl.