Výborně se znal i s někdejším prvoligovým hráčem pražské Slavie Ladislavem Hlaváčkem, pocházejícím z Veltrub. „Láďa to z nás ze všech dotáhl nejdál,“ říká. „Ačkoliv hrál ve Slavii ve stejné době jako slavný Pepi Bican, stal se jednu sezonu dokonce nejlepším ligovým střelcem,“ připomíná Ladislav Novotný historický fakt. „Jednou Láďa přijel se Slavií do Veltrub, kde červenobílí nastoupili proti domácím. Výsledek? Není podstatný. „Na ten zápas tenkrát přišlo několik tisíc diváků!“ vzpomíná Novotný na velkou slávu. „Dneska Láďa, chudák, chodí o berlích,“ uzavírá své vyprávění o Hlaváčkovi Novotný.

Náruživým fotbalovým fanouškem je Ladislav Novotný dodnes. Sleduje pravidelně první českou fotbalovou ligu a nejen tu. Nechybí na žádném z domácích zápasů „své“ Ratboře. Na hřiště dojíždí na kole.

Hraje také Tip ligu Kolínského deníku, v níž hráči tipují výsledky zápasů mužstev z okresu. Před několika týdny se v této soutěži stal dokonce historicky nejstarším vítězem kola.

„Jako hráč jsem prodělal nejtěžší chvíle, když jsem onemocněl tuberkulózou,“ připomíná. Nyní si na zdraví téměř nestěžuje. „Občas musím na prohlídku srdce, ale to je tak všechno,“ pochvaluje si na svůj věk neobyčejně čiperný muž.