VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vzdělávací kurzy úspěšně absolvovalo přes pět desítek žen

PEČKY - Ve Vzdělávacím centru Pečecka uskutečňují od 1. září 2006 do 30. dubna 2008 projekt Potkáme se u Kolína, který je spolufinancován Evropskou unií. Jedná se o projekt určený ženám na mateřské a rodičovské dovolené – zvláště pak těm, které se v dohledné době budou vracet na trh práce. Cílem projektu je usnadnit jim vstup do zaměstnání a zvýšit jejich šance na trhu práce.

20.6.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Právě proto nabízí maminkám možnost zdokonalit se v angličtině a naučit se pracovat s počítačem. První cyklus projektu začal vloni v září. Zájemkyně absolvovaly rozřazovací testy z angličtiny. Na jejich základě vznikly a začaly pracovat tři skupiny anglického jazyka a dva kurzy obsluhy PC, uskutečnil se také seminář personálního poradenství. V době výuky byla pro účastnící se ženy přímo v budově Vzdělávacího centra Pečecka zajišťována i péče o jejich děti. Kurz Obsluha PC – začátečníci úspěšně zakončilo 10 žen z původně 12 přihlášených a 2 z nich následně nastoupily na pracovní stáž k partnerům projektu. Nechyběl ani seminář o ekologii v rodině a domácnosti. Osm žen se pustilo do kurzu práce na PC pro pokročilé, všechny uspěly. Jako mírně pokročilí v angličtině úspěšně zakončilo kurz 13 žen, ze dvou kurzů AJ – začátečníci bylo úspěšných celkem 20 žen. Všechny ženy, které úspěšně absolvovaly závěrečné testování, obdržely Osvědčení o absolvování kurzu.

„Celkem se do I. cyklu projektu přihlásilo 75 žen, ke studiu jich bylo přijato 58, z nichž 51 v závěrečném testování uspělo. Ty ženy, které svou účast ukončily v průběhu projektu, tak zpravidla učinily z důvodu nástupu do zaměstnání nebo z důvodů rodinných,“ shrnula Věra Stožická, asistentka manažera vzdělávacího projektu. Z vyplněných formulářů Hodnocení kurzu, které ženy na závěr odevzdaly, vyplývá, že všechny kurzy byly hodnoceny jako přínosné a užitečné; účastnice jazykových kurzů nejvíce oceňovaly upevnění gramatických základů, rozšíření slovní zásoby a interaktivní konverzační cvičení. Účastnice PC kurzů si zdokonalily a rozšířily své znalosti a dovednosti při práci s PC, některé z nich si díky absolvování kurzu dokonce našly nové zaměstnání.

20.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Regionální muzeum v Kolíně připravilo na sobotu zajímavý program při příležitosti Mezinárodního dne archeologie.
14

Mezinárodní den archeologie přilákal malé i velké

Druhý den voleb do poslanecké sněmovny - Bylany
8

Volby 2017 v Chrášťanech, Bylanech a Chotouni

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

OBRAZEM: Druhý volební den na Kolínsku

Kolínsko - Také druhý den voleb do poslanecké sněmovny provázela na Kolínsku hojná účast voličů. Přes 50 % hlásily volební komise v sobotu dopoledne v Polepech, Zásmukách, Doubravčanech a řadě dalších míst.

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou

Kolín – Téměř devět měsíců cestoval kolínský Marek Jelínek s kamarády na koloběžkách patnácti zeměmi od Mexika přes Nikaraguu a Kostariku až po Bolívii, Argentinu a Brazílii.

Před volebními místnostmi stály někde i fronty

Kolínsko – Nečekaný zájem voličů zaznamenali ve volebních místnostech na Kolínsku. Aby lidé mohli dát hlas svým kandidátům do poslanecké sněmovny, vyrazili k volbám ještě dříve, než se volební místnosti otevřely.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení