Po nezaviněné nehodě v roce 2001 chce zjistit, proč nikde v jeho lékařské zprávě není uvedeno, že nemá v koleni vazy. „Všechno přede mnou lékaři tají, protože kolínská nemocnice, oddělení ortopedie, zřejmě při mé první operaci pochybila,“ konstatoval Kozák. Prý nikomu nechce ublížit, pouze žádá to, na co má právo. Ale nikdo se s ním nehodlá bavit. „Z levého kolena mi později v roce 2002 vyndali šroub, konkrétně ortoped Petr Jurka z Kutné Hory,“ upřesnil Kozák. Tento lékař měl údajně po operaci, když k němu Kozák přišel na kontrolu, sdělit, že je to špatné, že v koleni nemá tři vazy přišité a čtvrtý, který měl přišroubovaný, mu špatně drží. To vše údajně dělali v nemocnici v Kolíně. Ta ale k případu mlčí. „K článku se nebudeme vyjadřovat,“ uvedla Gabriela Uriková, asistentka ředitele kolínské nemocnice.

Ani po více než pěti letech tak Juraj Kozák neví, na čem je, a diví se, proč mu Jurka do spisu nezapsal, co mu sdělil mezi čtyřma očima. Ortoped Petr Jurka však Kozákovy teorie důrazně odmítá.

„Juraj Kozák tvrdí, že jsem mu nesdělil diagnózu. Ale ve zdravotnické dokumentaci je vše zaznamenáno, i stav jeho vazů v koleně,“ dodal Jurka.

Juraj Kozák tvrdí, že magnetickou rezonancí by se zjistilo, zda vazy v koleni má, či nemá v pořádku. To mu prý poradila jistá lékařka v Hradci Králové. Jenže doktor Jurka uvedl, že jej o takové vyšetření pacient Kozák nepožádal. „Ohledně vyžadovaného vyšetření magnetickou rezonancí mohu sdělit, že pan Kozák nikdy na mě tento požadavek nevznesl,“ uvedl Petr Jurka.

Juraj Kozák zatím věc nedal k soudu, přestože si najal advokáta. Zatupuje ho Martin Horčic z Kolína.