Uzavření areálu, které trvalo několik let, se podepsalo na jeho špatném stavu. Radnice počítá s tím, že bude muset vložit do obnovy koupaliště několik milionů korun.

„V letošním roce by měla být připravena projektová dokumentace potřebná pro stavební povolení a tím bychom mohli odstartovat zahájení prací na zprovoznění areálu koupaliště. Bohužel areál je velmi zdevastovaný,“ uvedl českobrodský starosta Jaromír Fischer.

Zatím není jasné, jak bude budoucí podoba koupaliště vypadat, ani kdo ho bude provozovat. Zda to bude město, anebo někdo jiný. V úvahu přichází i vybudování přírodního koupaliště, které je ovšem náročné na prostor, kterého není v areálu nazbyt. Dále se uvažuje o vyhřívání a mimo jiné i o zastřešení bazénu. Tím by se prodloužila plavecká sezona.

Lidé chtějí koupaliště za rok, možná se ale ještě nedočkají

V nedávném průzkumu, který měl v souvislosti s přípravou Strategického plánu rozvoje města aktivně zapojit do dění v Českém Brodě občany, vyslovilo sedmdesát procent obyvatel přání, aby byla do příštího roku dokončena rekonstrukce místního koupaliště.

Podle slov místostarosty Jakuba Nekolného není tato možnost vyloučena, ale zdaleka to není jisté. „Nemá smysl zbytečně spěchat, aby nakonec nevzniklo něco, co vlastně nikdo nechce,“ míní Nekolný. „V případě ´minimalistické´ varianty by se tento termín určitě stihnout dal,“ dodal. Podle Nekolného by tato ´minimalistická´ varianta vyžadovala investiční částku ve výši zhruba šesti až sedmi milionů korun. Každá „nadstavba“ rekonstrukce se však do celkové ceny promítne, takže akce může stát i desítky milionů korun.

Město se bude pravděpodobně snažit získat na rekonstrukci areálu koupaliště dotaci. Ta by podle Nekolného plynula zřejmě z některého programu vyhlášeného na podporu cestovního ruchu a možná by se jednalo o dotaci z fondů Evropské unie.