„Chodníky bude ale možné opravovat až po připojení k šachtám, dříve ne,“ doplnil Uhlíř.

Stav komunikací by se ale měl do konce roku zlepšit, protože se plánuje jejich oprava. Radnice chce vybrat firmu, která by se o povrchy postarala s tím, že by v červnu mohly práce na opravě silnic začít. Deset milionů korun by měl dát na rekonstrukci Středočeský kraj letos a dalších deset milionů v příštím roce. Potíže ale způsobují i sami občané, kteří se připojují ke špatným šachtám, anebo s připojením váhají.

Postup rekonstrukcí zdržuje termín zastupitelstva kraje

Příčinou zpoždění rekonstrukcí povrchů je mimo jiné i fakt, že krajskou dotaci musí schválit krajské zastupitelstvo a je tedy třeba počkat na jeho zasedání.
„To samo může zdržet nás, i dodavatelskou firmu Vod–Ka,“ řekl místostarosta Kostelce Pavel Uhlíř.

Stálí obyvatelé i návštěvníci města jsou už kvůli dlouhotrvajícím pracem nevrlí. „Kvůli šílené prašnosti je průjezd Kostelcem skutečné peklo,“ nechal se slyšet třeba přespolní Pavel Tykva.

Situaci ve městě naštěstí již nekomplikuje oprava mostu u Kostelce, kvůli které je uzavřena silnice na Krupou a veškerá doprava tak musela využívat objížďkovou trasu přes Svatbín.

„Most byl zprovozněn 27. května, čemuž o dva dny dříve předcházela kolaudace,“ řekl vedoucí odboru rozvoje města černokosteleckého městského úřadu.
Řidiči tedy mohou opět začít využívat komunikaci vedoucí na Český Brod a Svatbínu se vyhýbat.