Dáma toho totiž od 25. června do úterka stihla tolik, že nestranný člověk neví, zda se má celé story smát, nebo nad ní plakat.

Oč v tomhle vyprávění plném zvratů jde?

Sebrala kolo, ale zradilo ji řízení

Mladice se napřed vloupala v Masojedech do domu, odkud odcizila věci za téměř 126 tisíc korun. Mezi ukradenými věcmi bylo i jízdní horské kolo. „Žena na něm z místa činu odjela. Jenže cestou z byciklu spadla a zranila se tak, že musela být hospitalizována v kolínské nemocnici,“ uvedla Petra Čimová z kolínského policejního ředitelství.

Z nemocnice pryč, ale s mobilem!

Spád dalších událostí je opravdu neuvěřitelný. Z nemocnice pacientka druhý den utekla a stačila ukrást mobilní telefon. K dalšímu lupu se pak odvážila vzápětí – v Penny marketu. Tam ji ale zadrželi. „Začala si ovšem stěžovat na bolesti hlavy, proto byla převezena znovu do nemocnice na vyšetření,“ popsala policistka Čimová.

V nemocnici ji policie nechala hlídat, aby znovu neutekla. Ale nebylo to nic platné. Zmizela znovu. Pomohly jí okolnosti. Žena během hospitalizace zkolabovala a byla umístěna na jednotku intenzivní péče. Policisté ji proto přestali hlídat. „Státní zástupce ji propustil ze zadržení, s tím, že se měla po ukončení pobytu v nemocnici sama dostavit k soudu,“ vysvětlila Čimová.

Tam ale nedorazila. Soudce proto požádal policii o její předvedení. To se povedlo až v úterý 17.7. odpoledne. „Žena byla zadržena v Kostelci nad Černými lesy v Kutnohorské ulici,“ podotkla Petra Čimová.

Aby soudce zamezil dalším eskapádám, uvalil na ženu vazbu.

Při eskortě z budovy kolínského soudu však žena stačila k předchozím výstupům přidat ještě jeden. Omdlela. Podle všeho v tom ale tentokrát byla naprosto nevinně. „Odvezli jsme ji na vyšetření. Zřejmě dostala epileptický záchvat,“ konstatovala Petra Čimová.