VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Peníze z krajského Humanitárního fondu mohou získat projekty ze sociální oblasti

STŘEDNÍ ČECHY - Rada Středočeského kraje na svém zasedání dne 12. září 2007 projednala a schválila dotační programy a vyhlášení grantového řízení z Humanitárního fondu Středočeského kraje v sociální oblasti pro rok 2008.

18.9.2007
SDÍLEJ:

Ke vzdělávání romské menšiny nedochází jen ve speciálních školách. Děti se integrují i do běžných základních škol.Foto: Ilustrační foto: DENÍK/Jitka Pokorná

Grantové řízení z Humanitárního fondu Středočeského kraje v sociální oblasti představuje důležitý nástroj sociální politiky Středočeského kraje. Jedná se o systém poskytování dotací na zajištění poskytování sociálních služeb (dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, v platném znění) poskytovatelům sociálních služeb na místní a regionální úrovni.

Přehled dotačních programů:

1. Program podpory sociálních služeb na místní a regionální úrovni poskytované zejména seniorům a osobám se zdravotním postižením (neinvestiční + investiční)

- z hlediska forem a typů sociálních služeb se jedná o sociální služby v souladu s typologií sociálních služeb dle zákona č. 108/2006Sb. o sociálních službách, v platném znění.

2. Program podpory rodiny (neinvestiční)

- důraz je kladen na zachování původní rodiny. Podporovány jsou zejména:

A. rodinné poradenství, sanace rodiny, doprovázení, terénní programy práce s rodinou, náhradní rodinná péče (podpora činností a vzniku zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, podpora zřizování nových zařízení pro výkon pěstounské péče osobami pověřenými výkonem sociálně-právní ochrany dětí).

B. zařízení služeb prevence sociálního vyloučení pro rodiče pečující o děti (podpora služeb rodičům pečujícím zejména o děti předškolního věku a podpora aktivního trávení volného času rodičů s dětmi jako prevence sociálního vyloučení - mateřská centra, centra pro rodinu, komunitní centra poskytující služby rodičům s dětmi předškolního věku a obdobná zařízení).

3. Program podpory aktivit v oblasti protidrogových služeb (neinvestiční a investiční)

- program je určen na poskytování sociálních a zdravotních služeb pro závislé a jejich rodiny ve Středočeském kraji. Jedná se zejména o kontaktní centra včetně víceúčelových lokálních služeb tzv. „drogových agentur“, programy „harm reduction“, terénní programy, rezidenční a resocializační programy terapeutické komunity, doléčovací programy a stacionáře, následná péče, ambulantní léčebné programy a substituční programy.

4. Program podpory aktivit v oblasti prevence kriminality (neinvestiční)

- program je určen na poskytování služeb sociální prevence na sekundární a terciární úrovni. Jedná se zejména o resocializační a integrační programy pro osoby vracející se z výkonu trestu, probační programy, programy azylových domů a domů na půl cesty, programy zaměřené na prevenci domácího násilí, odborné sociální poradenství pro oběti trestné činnosti.

5. Program podpory aktivit v oblasti integrace a vzdělávání romské menšiny a podpory terénní sociální práce ve vyloučených romských komunitách (neinvestiční)

- program je určen na projekty zaměřené na podporu integrace a vzdělávání romské menšiny a podporu terénní sociální práce v romských komunitách.

Konečný termín pro příjem žádostí je stanoven na 31. října. Více najdete na: www.kr-stredocesky.cz.

Zdroj: materiály tiskového oddělení Středočeského kraje

18.9.2007
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zimní stadiony ve středních Čechách

Jak si žije středočeský hokej?

Basketbalista Kolína David Machač

Ptali jste se on-line basketbalisty Davida Machače

Velmi silný vítr pokácel desítky stromů

Střední Čechy – Jeden výjezd za druhým – a div ne, že po patnáctém ještě i dvacátý, Tak to ve čtvrtek odpoledne vypadalo se zásahy u popadaných stromů, které bylo třeba odklidit poté, co podlehly silnému větru. Za prvních pět hodin odpoledne se jich nahromadilo sedmnáct. Šrumec odstartoval na Nymbursku, nicméně nejvíce událostí, hned čtyři, hlásí Příbramsko.

Kampaň Zemana začala útokem na „vítače Drahoše“

/INFOGRAFIKA/ Až doteď to byly hlavně různé lži šířené anonymy na internetu. Nyní se však ostrá kampaň rozšiřuje formou inzerce i na stránky novin a billboardů.  Spolek Přátelé Miloše Zemana oficiálně zadal plošné inzeráty s heslem „Stop imigrantům a Drahošovi. Tato země je naše!“

Ani skvělá pověst restaurace nic nezaručuje, varují hygienici

Střední Čechy – Trus hlodavců, poletující nebo hemžící se hmyz, špína, kam se člověk podívá, nepořádek, na které je i sprosté slovo slabé, nebo jídlo uložené tak, že by se ho jeden štítil jen dotknout; natož vzít do úst.

Kolíňáci volají po demolici zdevastovaného domu

Kolín /FOTOGALERIE/ – Školská ulice je už notnou dobu ostudou města, jako kdyby ani nepatřila v upravenému centru. A přitom do něj vede, navíc směrem od autobusového a vlakového nádraží. Kultivace Školské ulice a řešení vybydleného, zničeného, poměrně velkého městského objektu bylo i jedním z podnětů, které Kolíňáci vhodili do bedny přání tradičně umístěné pod vánočním stromem na Karlově náměstí. „Přímo žádají demolici tohoto domu,“ potvrdil starosta Vít Rakušan.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>