„Bylo tam přibližně čtyřicet centimetrů vody. Místnost je naštěstí vykachličkovaná, takže nevznikly ještě větší škody. Na úklidu se už pracuje,“ popsal ředitel gymnázia Ivo Zachař. Hasiči měli také napilno. „Zasahovali jsme v Mostní ulici u spadlého stromu v ulici Benešova v baru Barbucha,“ uvedl včera hasičský operační důstojník s tím, že v restauraci museli odčerpávat vodu.

V Benešově ulici vyvrátil silný vítr vzrostlý strom, který následně spadl na dvě zaparkovaná auta.

Dovnitř čerpací stanice v Pražské ulici se valila voda. Zaměstnanci měli co dělat, aby uchránili zboží.

Silný vítr a přívalové deště nadělaly statisícové škody

Škody za více než sto tisíc korun způsobil přírodní živel, který se v noci z 10. na 11. června přehnal přes Kolín.

Vydatné noční deště postihly zřejmě nejvíce budovu Gymnázia v Kolíně. „Vytopilo nám to sklep, kde jsou nové sprchy a toalety. Přes kanály se to vracelo. Navíc nám zateklo i do kabinetu. Učím tady přes třicet let, ale abych měl vodu až na stole, to se ještě nestalo,“ popsal místní učitel tělocviku Vlastimil Hlaváček. Ušetřena nebyla ani nářaďovna u tělocvičny. Škody ve škole nebyly zatím vyčíslené.

V ulici Benešova nevydržela nápor větru lípa. Poničila dvě zaparkovaná auta a poškodila elektrické vedení. „Po desáté hodině jsme uslyšeli nějaké praskání. Přímo před našimi okny se vyvrátil strom. Spadl na auta,“ postřehla Dana Břinčilová z Kolína.

Nepříjemné zkušenosti s rozmary počasí mají i na čerpací stanici OMV v Pražské ulici. „Jsme pod kopcem a voda se na nás doslova valí. Měli jsme strach, aby nám to nevyplavilo krám,“ bála se čerpadlářka Eva Šrámková.