Nechybí olympiáda

Na většinu dnů mají děti vyjednané přípravné zápasy, trénování není mnoho, organizátoři se snaží zařazovat i olympiádu, každý den tři, čtyři disciplíny, které samozřejmě mají spojitost s fotbalem, například opičí dráha, žonglování s balónem, skok daleký z místa, skok přes balón a podobně. Každý večer se pak mohou těšit na vyhodnocení a diplomy. Celkové vyhodnocení bude samozřejmě až na konci a dočkají se ho tři nejlepší z každé kategorie.

Přínosem je také poznávání se

„Počasí nám vyšlo krásně, chodíme se s dětmi koupat, v tomto vedru jim nelze dávat větší fyzickou zátěž,“ popsal trenér s tím, že na táboře se kluci poznávají navzájem, tvoří se kolektiv a poznávají je i jejich vedoucí. „Na trénincích v Kolíně to tolik nejde. Zde se projevují i v jiných situacích než na hřišti a při trénování, jak se chovají mezi sebou, jak snáší pobyt bez rodičů. Snažíme se je dávat do ročníků, které spolu budou postupovat až do dorosteneckého věku. I parta tvoří mužstvo. Když je dobrá parta, většinou podává dobré výkony. Když se vytvoří už v mladém věku, budou kluci snad i dobře hrát fotbal,“ shrnul Vladimír Zeman a dodal, že příští rok se určitě bude soustředění opakovat.

Zpestření hlavně pro tatínky

Na to letošní připravili organizátoři konkrétně na středu zpestření hlavně pro tatínky. Vyjednali zápas tatínků proti klubu Ratají. „Teď se zase budou kluci dívat na tatínky, jak hrají fotbal,“ uzavřel trenér.