Akce se uskuteční o víkendu 7. až 9. září. Zahájí jej slavnostní večerní koncert na Karlově náměstí, vystoupí Symfonický orchestr Českého rozhlasu se sólovým houslistou Václavem Hudečkem. Vstupné se platit nebude. Sobota pak bude patřit veselici na témže místě.

Při této příležitosti budou vydané vzpomínkové odznaky. „Chystáme i, myslím si, zajímavou záležitost na oživení řeky Labe, a to dračí závody,“ prozradil starosta Jiří Buřič a zve všechny nejen návštěvníky, ale zejména obyvatele Kolína, aby se přišli podívat na všechny či některé součásti programu. „Dračí lodě jsou teď poměrně populární. Doufám, že i městský úřad postaví posádku, která změří své síly s konkurencí,“ dodal starosta s tím, že věří, že přihlížející budou fandit právě radniční lodi. Zda se nápad pozvat do Kolína zrodil na základě draků, které má Kolín ve svém znaku, starosta odkázal spíše na čínskou historii.

O dalších součástech programu vás budeme průběžně informovat tak, jak je budou pořadatelé připravovat. Jsou jimi pracovníci dvou odborů městského úřadu, žádnou agenturu si radnice na zorganizování velkých oslav nezjednala. Zastupitelstvo na oslavy vyčlenilo částku kolem osmi set tisíc korun, takže lze předpokládat, že i na další akce bude vstupné buď nulové nebo symbolické.