Desátý ročník akce se konal nejprve v noci z uplynulého pátku na sobotu, denní varianta proběhla v sobotu tradičně na tábořišti v Nouzově.

„Závod je jak ve dne, tak v noci složen ze dvou částí – orientační, kdy musí soutěžící podle mapy dojít na kontrolní stanoviště. Na těch posléze zodpovídají otázky týkající se tábornických dovedností a plní praktické úkoly,“ popsal průběh závodu hlavní vedoucí Průzkumníku Aleš Darebný.

Stanovišť je celkem devět a jejich zaměření se týkají disciplín, jako je například zdravověda, příroda, ohně, uzle a lana, hvězdy, střelba a podobně. „Někde musíme zvládat i jiné věci, než jen odpovídat na otázky – třeba slaňovat, rozdělat oheň, střílet ze vzduchovky nebo umět složit celtu,“ řekla jedna z nejmladších účastnic Marcela Roubalová přezdívaná Struska.

Obou závodů se zúčastnilo celkem 93 jednotlivců ve 23 soutěžních hlídkách, rozdělených podle věku do tří kategorií. Zvítězil tým Ovarová hlava a červené zelí revival band zastoupený chlapci z tábornického klubu Mustang. Získali celkem 172 bodů z možných 180, přičemž závodili v noci.

Průzkumník pořádá kromě Nouzovské třístovky i jiné akce pro spřátelené organizace, jednotlivce i zainteresovanou veřejnost – Uzlařskou regatu a Vlajkovou hru. Více o soutěžích i oddílu naleznete na adrese www.pruzkumnik.cz.