Po zahájení, které na Karlově náměstí provede senátor Jan Rakušan ve 14 hodin, bude následovat Běh s cihlou a zábavné odpoledne s kapelou Tatabojs, jejíž členové budou také cihly po stokoruně prodávat, proběhne soutěž o jejich CD, na náměstí bude mnoho her pro děti i dospělé. Večer se uskuteční hudební festival Noty na pomoc v Městském společenském domě. Zahrají Blue bucks, Nacht cafe, Sorry a další.

Na neděli 3. června od 14 hodin se chystá další zábavné odpoledne. Moderátorem a patronem bude herec a zpěvák Petr Vondráček, kterého bude hudební produkcí podporovat Marek Jelínek z kapely Mauritius. V sobotu 9. června se uskuteční kurzy herectví s hercem Michalem Novotným. Mladí i dospělí si budou moci vyzkoušet dialogy ze slavných divadelních her a Michal Novotný na ně odborně dohlédne. Hudební doprovod zajistí dŘevěná včela nebo její akustický projekt Pikowski.

Další akce bude 16. června, a to na louce za jízdarnou. Příznivci se mohou v rámci akce Cihla těšit na hudebni festival Green Island, jehož hlavními hvězdami budou italští Makako jump, ale i Krucipüsk, Electrick mann, Cocotte minute nebo Insania. „Konečným cílem kolínského snažení je vytvořit multifunkční dům pro zdravotně postižené, v jehož přízemí by byla kavárna, kde by postižení obsluhovali, a obchod, kde by se prodávaly jejich vyrobky, a v patrech pak socialne terapeuticka dílna,“ říká jeden z organizátorů Milan Kratina s tím, že důležité je i pořízení chráněného bydlení pro postižené.