Co se v osudný den přesně stalo? Operační středisko v Kolíně dostalo okolo patnácté hodiny hlášení, že směrem od Kolína na Prahu po hlavní silnici ujíždí kradené vozidlo BMW. Okamžitě informovalo policejní hlídky. „Vyjela hlídka kolínská, českobrodská a naše, tedy pečecká,“ vzpomíná Miloslav Čihák.

Automobil se jim podařilo objevit v autobazaru u Plaňan v těsné blízkosti hlavní silnice. Následnou lustrací policisté zjistili, že se skutečně jedná o kradené vozidlo. Posádku vozy tvořily dvě ženy. „Následně se do vozidla posadil majitel autobazaru a po nastartování se snažil s vozem odjet. Dával jsem mu výstražné znamení, aby zastavil. Na to ale nereagoval. Poté na mě najel a nabral mě na kapotu, na které mě přibližně šedesát metrů táhnul. Najížděl směrem na lampu, tak jsem se raději pustil. Po několika metrech ho kolegové zadrželi,“ popisuje hrdina, který si z události „odnesl“ zlomenou ruku a pohmožděniny po celém těle.

Třicetiletý útočník poté skončil ve vazbě a čeká na soud. Bylo také podezření, že je pod vlivem návykové látky. Odběr krve ale odmítl. Podle našich informací to nebyl jeho první atak na strážce zákona. „Před dvěma lety tentýž člověk měl údajně najet autem do policejního služebního vozidla,“ poznamenal Čihák.

Tím ale vše neskončilo. „Kolegové ještě provedli kontrolu v tomto bazaru. Objevili tam další dva kradené vozy. Byla to Škoda Octavia, která byla den předtím odcizená v Kouřimi a Volkswagen Golf, který zmizel před dvěma dny v Praze,“ prozradil policista.

Lotr zničil zánovní fabii

Miloslav Čihák se nemýlil. Třicetiletý výtečník, který jej málem zmrzačil, zaútočil předloni v květnu na jiné policisty. Ti byli také z Peček. Při úprku před kolínskou policií po hlavní silnici směrem na Český Brod se pachateli za benzinkou Zlaté Slunce postavila do cesty zánovní služební policejní Škoda Fabia pečeckých policistů. Lump neváhal a narazil do ní. Nejenže způsobil na vozidle škodu za statisíce korun, ale těžce jednoho z policistů zranil.