Jeho vydavatelem, šéfredaktorem i distributorem je Petr Dobrý. Do obce na kraji Voděradských bučin se přestěhoval před šesti měsíci, zjistil, že žádný časopis nevydává, a začal připravovat první číslo.
„Nový starosta obce moji snahu přivítal,“ vypráví o zpravodaji Petr Dobrý. „Uvědomuje si nutnost lepší informovanosti občanů a právě časopis se dění v obci i práci obecního úřadu bude nejvíce věnovat. Rád bych ale zachoval jakousi nezávislost, a proto očekávám podporu spíše morální než materiální. Redakční rada je prozatím dvoučlenná, ale jsme otevřeni jejímu rozšíření v případě zájmu místních i lidí z okolí. Rád bych informoval o dobrých i špatných nápadech z jiných obcí. Možná naivně věřím, že pokud lidé budou vědět více o historii místa, kde bydlí a okolí, zamezí to negativním vlivům, jako je vandalství, černé skládky a dalším nešvarům, o kterých jsem se domníval, že jsou spíše problémem větších aglomerací, kde je větší anonymita oproti malé vesnici. Pokusím se do časopisu zapojit co nejvíce místních i chatařů a lidí z okolí, a doufám, že duch týmové spolupráce se přenese i do veřejného dění, kde dnes, dle mého názoru, lidé dost často nemají zájem se veřejně angažovat a vše nechávají na zastupitelstvu obce. Pokud Zpravodaj jen trochu pomůže zlepšit kvalitu života ve Voděradech bez nutnosti ničení okolní krásné přírody a obec se do budoucna vyvaruje přerodu v satelitní městečko, budu spokojen,“ říká autor.
Černovoděradský zpravodaj se od podobných tiskovin zásadně odlišuje tím, že ho vydavatel financuje z vlastní kapsy a po obci rozdává zdarma, což se mnohým lidem nejeví jako normální. „Pokud jako normální označím dnes běžnou skutečnost, že lidé z města postaví dům na vesnici, nezmění si ani místo trvalého bydliště, dům mají jen na přespání a na ukazování známým, tak tomu se asi vymykám. Já naopak považuji za normální to, že s postavením domu na pěkném místě, které jsem si vybral, mám povinnost se zapojit do dění v místě a pomoci dle svého nejlepšího svědomí a svých dovedností,“ uzavírá Petr Dobrý.