VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chci být pozorný, schopný a úspěšný

ČESKÝ BROD - Na základě výběrového řízení se společnost PP Hospitals stala od letošního července novým provozovatelem českobrodské nemocnice. Majitel společnosti Tomáš Tvarůžek seznamuje s důvody a plány, které chce v Českém Brodě realizovat.

13.9.2007
SDÍLEJ:

Nový provozovatel nemocnice Tomáš Tvarůžek (vpravo) ji slavnostně otevřel pod jménem své společnosti PP Hospitals. Zamýšlí tu vybudovat centrum následné péče pro východní část Středočeského kraje. Přítomné seznámil s celým projektem a s plány společnosti.Foto: DENÍK/Michal Bílek

Proč jste svoje aktivity zaměřil na zdravotnická zařízení?

Jsem ve zdravotnictví od roku 1993, začínal jsem jako mladý ekonom a velice mě to prostředí upoutalo. Navíc jsem svému nemocnému dědečkovi slíbil, že jednou budu lékař a vyléčím ho. To jsem nesplnil, vystudoval jsem ekonomii, ale zjistil jsem, že jako ekonom, a posléze manažer se můžu v nemocnicích uplatnit. Není složitějšího organismu než nemocnice – je tam zdravotnická péče, jakoby výroba, je tam hotel, restaurace, obrovská spousta činností. A navíc s tolika lidmi. To je asi to uchvácení, proč jsem u nemocnic zůstal a jednoznačně chci ve svých aktivitách i pokračovat.

Chcete českobrodskou nemocnici v dlouhodobém horizontu velkoryse přebudovat. Kdy byste chtěli zahájit první etapu stavebních úprav?

První etapa závisí na dvou parametrech, na finančních prostředcích a na spolupráci s městem. Co se peněz týká, chceme se pokusit získat zdroje z evropských fondů. Ve spolupráci s městem chceme propojit naši soukromou společnost s veřejným sektorem. Spolupráci s městem dosud hodnotím jako vynikající. Dále bude záležet na finančních zdrojích. Chtěli bychom začít v horizontu dvou let.

Pozná pacient, že provozovatelem nemocnice je teď vaše společnost?

Věřím tomu, že ano. V každé nemocnici, kterou získáme, okamžitě rozjíždíme projekt kvality zdravotní péče. Dochází ke zdokonalení zdravotnicko-medicínských systémů s jasným a přímým dosahem na pacienta. To znamená, že se opravdu plní veškeré požadavky péče lege artis. Lidé mají návyky, které nejsou mnohdy úplně ideální, a tímto procesem se odstraní. Je tu jedna velice závažná a zanedbaná oblast, a to je komunikace s pacientem. Zdravotníci to bohužel zatím moc neumí, protože se to nikde neučí. Když se někdo zeptá pacienta, co ho nejvíce tíží, tak v drtivé většině případů odpoví, že mu nikdo nic pořádně neřekl, nevysvětlil, co s ním bude. Takže jenom odstranění komunikační bariéry je obrovská výhoda a přidaná hodnota. Chceme, aby se pacient, pokud mu to jeho zdravotní stav dovolí, cítil v nemocnici komfortně a využíval všech svých práv.

Jak vnímáte současné prostory českobrodské nemocnice?

Máme zkušenost, že nemocnice, které přebíráme, jsou zatíženy obrovským vnitřním dluhem, často zanedbané, šedivé, pošmourné. Kdo nezná nemocniční prostředí, tak ho překvapí neútulnost. Spousta věcí se dá napravit krátkodobě a potom musí být ta obrovská vize, že se to musí změnit od základu.

Jak jste se snažili uklidnit zaměstnance? Byla obava z jejich strany při změně zaměstnavatele?

Alfa a omega našeho úspěchu jsou zaměstnanci. My u nás říkáme spolupracovníci. Všichni spolupracujeme na vizi, aby pacienti u nás byli spokojeni, aby pojišťovny s námi tu péči nasmlouvaly, abychom mohli tvořit zisk, který budeme reinvestovat. S budoucími spolupracovníky jsme měli několik setkání, kde jsme seznamovali s našimi cíli, proběhla řada setkání i s vedoucími pracovníky na jednotlivých úsecích. Tímto způsobem jsme lidi pomalu ale jistě získávali na svoji stranu. V Českém Brodě bych řekl, že jsou zapálení pro věc a prima lidi. To poznáte už od vrátnice.

Změní se struktura oddělení?

Největší krok už jsme provedli – šlo o rozhodnutí, že nebudeme provozovat chirurgii jako lůžkovou. Chceme si tu nechat pár lůžek akutní péče jako servis pro následnou péči. Takže do budoucna je v plánu jedna stanice akutní lůžkové péče a dalších asi sto padesát lůžek následné péče, které budou rozděleny do tří kategorií. Jedna z nich je včasná rehabilitace, např. po operacích kloubních náhrad, po úrazech. Druhá - ošetřovatelská, pro pacienty vyžadující pomalou ale dlouhodobější rehabilitaci, např. po mozkových příhodách. Třetí kategorii budou tvořit pacienti, kteří budou v terminálním stavu.

Zůstane zachovaná poliklinika v současném rozsahu?

Ambulantní provoz zůstane zachovaný, naopak jej chceme ještě rozšířit o některé specializované ambulance, stoprocentně tu bude chirurgická ambulance se zákrokovým sálkem. Pacienti nemusí mít strach, že by se banality typu zlomené nohy na namrzlém chodníku řešily někde jinde.

Co doplnit závěrem?

Mojí největší ambicí je budovat společnost shora tak, aby byla prosáknuta v dobrém slova smyslu jinou firemní kulturou, kterou já jsem jako ředitel státní nemocnice nikdy nemohl nastavit. Tady je to pro mě výzva. Osobně slibuju všem, že se budu snažit být pozorný, schopný a úspěšný.

 

Profil Ing. Tomáše Tvarůžka, MBA

Absolvent ekonomické fakulty, obor veřejné finance na Vysoké škole báňské v Ostravě.

Od roku 1993 pracuje ve zdravotnictví, postupně jako ekonom, ředitel nemocnice. Několik let také působil v nadnárodní společnosti, dodávající zdravotnické pomůcky do nemocnic.

V roce 2004 založil společnost PP Hospitals, která v současnosti provozuje sdružení zdravotnických a zdravotně-sociálních zařízení (zajišťuje péči ve 3 nemocnicích na 450 lůžkách se 650 zaměstnanci).

Svou činnost orientuje především na vyhledávání příležitostí; budování, motivaci a couching týmů; zavádění změn a strategický rozvoj organizací.

Buduje značku mladé, otevřené a dynamicky se rozvíjející společnosti, charakteristické dlouhodobým partnerstvím.

 

13.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 25 470 Kč

Učitelé na 1. stupni základních škol Učitel/ka 1. stupně. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25470 kč, mzda max. 33930 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: První kontakt:, e-mail: reditel@7zskolin.cz., , Požadavky:, Pedagogická fakulta, obor učitelství 1. stupně nebo obor speciální pedagogika.. Pracoviště: Základní škola kolín iii., masarykova 412, Masarykova, č.p. 412, 280 02 Kolín 2. Informace: Petr Strejček, +420 321 725 886.

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 20 000 Kč

Elektromechanici elektrických zařízení (kromě zařízení v dopravních prostředcích) Elektromechanik servisní. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: První kontakt:, Braňková Jana, tel.: 702016285, , e-mail: brankova@zpa-pecky.cz., , Požadujeme: Vyučení v oboru elektro.. Pracoviště: Zpa pečky a.s., Tř. 5. května, č.p. 166, 289 11 Pečky. Informace: Jana Braňková, +420 702 016 285.

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 26 000 Kč

Elektromechanici Elektrikář (elektromontér rozvodných zařízení). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: První kontakt:, Martínek Luboš, tel.: 736 622 522, od 7 do 17 hod,, e-mail: martinek@elektromartinek.cz,, osobně: Polepská 667, Kolín., , Požadavky: vyhláška 50/1978 Sb.(Oprávnění nad 1000V - výhodou)., řidičský průkaz min. sk. B, , řidičský průkaz sk. C - výhodou , , Pracovní náplň: montáže rozvodných zařízení., , Pracovní doba: flexibilní (pondělí-pátek).. Pracoviště: Elektro martínek s.r.o. - kolín, Polepská, č.p. 667, 280 02 Kolín 2. Informace: Luboš Martínek, +420 736 622 522.

Výroba - Výroba Montážní dělník 21 000 Kč

Montážní dělníci mechanických zařízení Operátor. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč. Volných pracovních míst: 100. Poznámka: První kontakt:, Česáková Michaela, e-mail: nabor@tpca.cz; michaela.cesakova@tpca.cz., Termíny výběrového řízení budou upřesněny., , Náplň práce:, práce na montážních linkách odd. lisovny, svařovny, lakovny, finální montáže, logistiky., , Pracovní doba:, 6:00 - 15:30 hod a 15:30 - 23:55 hod., , Požadavky:, zručnost a flexibilita,, fyzická zdatnost a dobrý zdravotní stav,, praxe ve výrobě není podmínkou., , Zaměstnanecké výhody:, firemní akce, závodní stravování, příspěvek na bydlení, příspěvek na dopravu, lékařská péče.. Pracoviště: Toyota peugeot citroën automobile czech, s.r.o.., 280 02 Kolín 2. Informace: Michaela Česáková, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Kraj se ptá Říčan: Kam odkloníte kamiony, které nechcete?

David Rath u soudu.

Soud Rathovi nepřikývl, pár tisíc mu přiznal

Statistiky prozrazují, kdy a kde čekat na pachatele

Střední Čechy – Zní to jako policejní sen: dostat uniformy strážců zákona na místo zločinu dřív, než se tam objeví pachatel. Není to ale jen fantazie. Právě o tohle se v řadě středočeských lokalit snaží využíváním map kriminality. Jde o vyhodnocení údajů ze statistik o trestných činech, které již byly spáchány, spojené se snahou přecházet dalším. Líp pohlídat prostředí, kde je kriminalita páchána.

Za Prahou se žije o dost jinak nežli v metropoli

Střední Čechy – Stěžují si Středočeši spíš na to, že mají malý byt, nebo jsou náklady na bydlení vysoké? I odpovědi na takové otázky mohou zaznačit zjištění statistiků, kteří se loni zajímali o domácnosti a jejich vybavení v rámci šetření nazvaného Příjmy a životní podmínky domácností. Před rokem pracovníci Českého statistického úřadu zajišťující sběr dat pro výzkum navštěvovali i vybrané byty – údaje o většině zkoumaných domácností byly nicméně získány prostřednictvím elektronického dotazníku.

Nemaká, napadá opozice středočeskou hejtmanku

Střední Čechy – Ostře nabito před veřejným zasedáním zastupitelů, kteří budou ve čtvrtek jednat na krajském úřadě, má středočeská opozice. Na hejtmanku Jaroslavu Pokornou Jermanovou (ANO) se v pátek jménem zastupitelského klubu ODS osopil místopředseda strany Martin Kupka. Vytkl jí nízkou účast na zasedáních rady kraje.

Kapela Roxor slavila třicátiny, pokřtila i vinylové dvojalbum

Kolín /FOTOGALERIE/ - Až hodinu a půl po půlnoci skončil sobotní metalový večírek v Městském společenském domě v Kolíně v režii rockové kapely Roxor, která v letošním roce slaví třicet od svého založení. K tomuto výročí si dala dárek v podobě nádherně vypraveného vinylového dvojalba nazvaného Roxor 1988 – 2018… než skončí show, které se na koncertě také rozhodla pokřtít.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT