VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Českobrodská nemocnice má nového provozovatele

ČESKÝ BROD - Z transparentního výběrového řízení vzešel nový provozovatel českobrodské nemocnice – soukromá společnost PP Hospitals. Provozuje ji od začátku července a v tomto týdnu ji slavnostně otevřela pod svým jménem. Jedná se o společnost provozující sdružení zdravotnických a zdravotně sociálních zařízení. Společnost je vlastníkem nemocnice v Brandýse nad Labem a dlouhodobě má ještě pronajatou nemocnici v Dačicích.

12.9.2007
SDÍLEJ:

Ředitel nemocnice Pavel Nesnídal (vlevo) seznámil přítomné s plánovanými změnami. Tomáš Tvarůžek, majitel společnosti PP Hospitals (vpravo), celý projekt shrnul.Foto: DENÍK/Tomáš Husa

Co se změní

„Po důkladném zmapování situace v českobrodské nemocnici nám bylo jasné, že budeme muset provést určité změny. Prvním krokem bylo zrušení akutní lůžkové chirurgie, která neobhájila svoje místo ve výběrovém řízení, a i z našich analýz vyplynulo, že provozování by bylo velice problematické,“ vysvětlil ředitel nemocnice Pavel Nesnídal. „Rozhodli jsme se, že tuto nemocnici budeme směřovat do následné péče a uděláme z ní centrum následné péče pro východní část Středočeského kraje,“ dodal.

Dlouhodobý plán

Tomu odpovídá i dlouhodobá strategie. Společnost plánuje během následujících deseti až patnácti let ve třech etapách v areálu českobrodské nemocnice postupně postavit nové moderní průchozí pavilony. V první i druhé fázi by se mělo jednat o budovy následné péče v každé s devadesáti lůžky. Třetí etapa bude zahrnovat výstavbu ambulantního pavilonu, kde budou všechny odborné ambulance, rehabilitace, interní oddělení. Součástí je i výstavba technického zázemí. Po každé fázi zbudování nového pavilonu je naplánovaná demolice původních starých budov kvůli jejich statickému a technickému stavu. Jedinou budovou, která by zůstala, je budova polikliniky. Projde ale důkladnou rekonstrukcí. První etapa projektu by měla být zahájena po všech přípravných jednáních v časovém horizontu dvou let.

„Je to dlouhodobý a ambiciózní projekt, vize, kterou chceme uchopit a dát jasně najevo, že s touto nemocnicí počítáme jako s centrem pro následnou péči, ať už rehabilitační, ošetřovatelskou i pro stavy, které završují naše lidské snažení na tomto světě, tedy pro terminální stavy,“ uvedl majitel společnosti Tomáš Tvarůžek. „Zjišťujeme, že poptávka po této péči je obrovská a myslíme si, že jsme schopni ji v této oblasti naplňovat,“ dodal.

Pozná to pacient?

Podle majitele společnosti Tomáše Tvarůžka by změna provozovatele měla znamenat pro pacienty jednoznačně posun k lepšímu.

„Poliklinika zůstane zachovaná, ambulantní provoz plánujeme naopak ještě rozšířit o některé specializované ambulance. Stoprocentně tady bude chirurgická ambulance.

Rozjíždíme projekt kvality zdravotní péče, jakousi předpřipravenou akreditaci nemocnice. Dochází ke zkvalitnění zdravotnicko – medicínských systémů s přímým dopadem na pacienta. Tedy důsledné plnění hygienických záležitostí, zlepšení komunikace s pacientem, nárůst komfortu, včetně vylepšení interiéru,“ ujistil.

To potvrzuje i nově připravované oddělení jednotky intenzivní péče. Už volba růžové a zelené barvy na stěnách působí daleko příjemněji než tradiční nemocniční bílá. „V těchto místnostech bude šest lůžek JIP a dvě lůžka nevyžadující tak intenzivní péči,“ představuje prostor náměstek zdravotní péče Petr Blažek. Laik se nestačí divit změti kabelů. Je jich prý na devadesát.

Co na změnu říkají sami Českobroďáci?

„Zatím jsem nezaznamenala žádnou změnu, ani k lepšímu, ani k horšímu,“ říká žena čekající před ordinací na ošetření s dítětem.

Vedle sedící muž se přidává: „Doufám, že změna provozovatele přinese i změnu vzhledu. Vždyť se podívejte na ty oprýskané chodby, kdo by v takovém prostředí chtěl být?“

„Je to hrdinství, co ti chlapi chtějí realizovat. K tomu je potřeba neuvěřitelná odvaha,“ shrnuje dojmy z plánovaných změn Libor Řezníček.

12.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Muž, který zemřel v chatě, se stal obětí vraždy

Ilustrační foto.

KRÁTCE: Ve společenském domě vymění klimatizaci

První sníh, kalamita a s obnaženou hrudí na Sněžku: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 16. ledna 2018.

Kolínskou porodnici má vrátit do Evropy nákladná rekonstrukce

Kolín – Je třeba najít hodně milionů – a rozhodně neotálet jak s financováním, tak s vlastní realizací, aby se úroveň zdravotní péče nevymykala evropským poměrům. Středočeským zastupitelům to před lednovým zasedáním, které se uskuteční na sklonku měsíce, doporučují krajští radní. V pondělí odsouhlasili, aby se do plánu investic pro rok 2018 mimořádně zařadily dva velké projekty. Prvním je rekonstrukce pavilonu porodnice v kolínské nemocnici – a druhým vybavení interiérů právě rekonstruovaného Dětského centra v Choceradech na Benešovsku.

Ve středu v Kolínském deníku: prvňáci ze ZŠ Zásmuky

Kolínsko - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které ve školním roce 2017/2018 nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 17. ledna pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Přistoupim a ZŠ Tatce.

Po zloději pátral vrtulník

Velim – Policejní vrtulník s termokamerou propátrával v noci na neděli široké okolí Velimi. Policie se totiž snažila nalézt muže, kterého řidič přistihl při krádeži nafty ze zaparkovaného auta. Pachatel se dal na útěk a nedaleko bylo nalezeno jiné vozidlo, které je hlášené jako odcizené.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>