Jeden z aktérů se však rozhodl k nečekanému útoku. Bodl soka do břicha. Poté utekl. Napadeného naštěstí objevil nedaleko bydlící Kolíňák Jiří Kupšina a přivolal odbornou pomoc. „Záchranka tam byla snad do čtyř minut,“ podotkl svědek. Ten našemu Deníku odvyprávěl, jak šel okolo známé hospody U Červených na rohu ulic Vávrova a Královská cesta. „Bylo to okolo půl osmé večer. Najednou jsem viděl, jak někdo leží na zemi. Krvácel a vedle něho ležel nůž. Hned jsem volal záchranku,“ řekl Jiří Kupšina.

Zraněný se musel podrobit operačnímu zákroku v kolínské nemocnici. Podle zpráv ze zdravotnického zařízení už je mimo ohrožení života. „Leží na jednotce intenzivní péče chirurgického oddělení,“ sdělila Gabriela Uriková, asistentka ředitele kolínské nemocnice.

Policie zatím pachatele útoku nedopadla. Je mu však na stopě. Podle našich informací totiž přesně ví, o koho jde. „Je to v Kolíně dobře známá firma. Je jen otázkou času, kdy ho kolegové dopadnou,“ řekl Deníku policista.

Mluvčí kolínského policejního ředitelství Petra Čimová uvedla, že kriminalisté útok nožem šetří jako trestný čin ublížení na zdraví.

Pokud se pachatel dostane před soud, hrozilo by mu až osm let vězení. Může se ale také stát, že během vyšetřování vyjdou najevo nové skutečnosti a čin bude překvalifikován na pokus vraždy. V takovém případě by útočníkovi hrozil až patnáctiletý pobyt za mřížemi.