Helena Matuszná z oddělení firemní komunikace České spořitelny doplnila, že při přepadení nedošlo ke zranění.

Policie po pachatelích, kteří jsou údajně snědé pleti, vyhlásila pátrání. „Víme, že byli přibližně ve věku od třiceti do pětačtyřiceti let, střední atletické postavy. Oba měli na sobě baseballové čapky, mikinu a dlouhé kalhoty,“ upřesnila Petra Čimová z kolínského policejního řediteltví.

Právě způsob oblečení pachatelů hraje podle ní důležitou roli. „V tropickém vedru museli být svému okolí nápadní,“ podotkla Čimová.

Policisté proto žádají o pomoc jakéhokoliv svědka, který by si všiml něčeho podezřelého. Například toho, zda se někdo v okolí bankovní pobočky neoblékal či naopak nesvlékal. Je pravděpodobné, že převlékání provedli v připraveném automobilu.

Námi oslovení obyvatelé Zásmuk si však ničeho podezřelého nevšimli. Nevěděli dokonce ani o tom, že k přepadení došlo. Zarazila je jen přítomnost policejních vozů. „Nikdo nic neříkal,“ řekla Deníku Justina Šafránková, prodavačka z obchodu v sousedství banky.

Ve středních Čechách jde o další přepadení banky v řadě. V červenci už lupiči zaútočili na Kladně, v Neratovicích, Mělníku či v Mladé Boleslavi. Zvýšený počet případů řeší i kriminalisté v Praze. A samotná zásmucká spořitelna se terčem lumpů stala v minulosti už několikrát.

Popis pachatelů

věk 30 – 45 let, střední atletické postavy, oba měli na sobě mikinu, dlouhé kalhoty a baseballové čapky. Jedna byla bílá s nápisem Jeep a druhá maskáčová. Svědci, kteří viděli v pátek 20.7. okolo půl dvanácté dopoledne něco podezřelého, nechť se ozvou kriminalistům na telefonní číslo 974 874 320, nebo na tísňovou linku 158. Policie děkuje za případnou spolupráci.