Na neohroženého drsňáka si v úterý vpodvečer zahrál třiašedesátiletý muž z Ratenic. Jeho kousky hodné role filmového hrdiny mu ale zřejmě přijdou draho. Může skončit za mřížemi. Proč?

Sedl totiž za volant, podle všeho notně posilněn alkoholem, a krátce před šestou hodinou boural. Před vlakovým nádražím v Pečkách poničil dva zaparkované automobily. Navíc nelenil a od nehody ujel. Pozorní svědkové si však zapamatovali registrační značku a zalarmovali policii. „Kolegové snadno lustrací zjistili, o koho jde a dojeli do místa jeho bydliště v sousedních Ratenicích,“ uvedla mluvčí kolínských policistů Petra Čimová.

Tím ale hollywoodská scéna měla teprve začít. Nepozorný šofér jevící známky opilosti se s policejní hlídkou pustil do křížku. Jenže to neměl dělat. Muži zákona jej zpacifikovali. A aby toho nebylo málo, při zákroku odbojník utrpěl zranění na hlavě. „Máme podezření na frakturu lebky. Jak vážné zranění je, ovšem řekne až lékař po důkladném vyšetření,“ sdělila Tereza Janečková ze středočeské záchranky.

Zatím není jasné, z jakých trestných činů policie muže obviní. Je možné, že by se ve výčtu mohlo objevit i napadení veřejného činitele.