Kolín zřídil na podatelně místo, kde se mohou lidé podepsat do kondolenční knihy. „Další kroky jsme zatím neřešili, budeme se jimi ale zabývat," odpověděl místostarosta Michael Kašpar.

Na kolínské radnici také vlaje belgická vlajka. „Z naší strany jsme udělali, co jsme mohli. Je mi líto, že nemůžeme více reálně pomoci, jsme 
v tomto malí páni," dodal.

O pietním místu zatím 
v Týnci nad Labem neuvažovali. „Evropskou vlajku máme vyvěšenou neustále. Evropa by se měla celá zamyslet nad tím, jak dál v této situaci pokračovat. Je to neúnosné, aby se tyhle věci děly. Může to mít ještě daleko horší následky," řekl týnecký starosta Dušan Žmolil.

Černá vlajka zavlaje na budovách dalších radnic. Například, jak potvrdil starosta Jakub Nekolný, tomu tak bude 
i v Českém Brodě.
Jinde vyvěšují vlajku Evropské unie. Například v Pečkách. „Je to strašné, opět umírali nevinní lidé, obrovská tragédie," odsoudil starosta Milan Urban. „Islamisté jsou schopní všeho, neváží si života, ani vlastního," varuje první muž Peček.

V Kostelci nad Černými lesy sice vlajku nevyvěsí ani nechystají žádné pietní akce, teroristické útoky v Belgii však považují za tragédii. „Je to tragédie, ale Evropa si za to může sama, když sem pouštíme uprchlíky," myslí si starosta města Jiří Kahoun. Ten hovořil o tom, že takové neštěstí by nepřál nikomu a nedokáže si představit, že by se ho smrt v důsledku teroristického útoku týkala osobně.

Kouřimští si podle starostky Zuzany Čihákové ničivé útoky v Bruselu vyvěšením vlajky ani pietními akty připomínat nebudou.