Jak řekl kolínský místostarosta Michael Kašpar, radnice tak plní další část programového prohlášení platformou Čistý Kolín. „Jedná se o soubor opatření, kterými chceme výrazně přispět k uklizenějšímu, hezčímu a přívětivějšímu Kolínu. Bezpečný Kolín funguje výborně, navazující a úzce související opatření zavadíme formou Čistého Kolína. Podrobné informace jsou seřazeny do osmi základních bodů, kterých se Čistý Kolín dotýká," řekl místostarosta Michael Kašpar.

Nově to znamená například lepší propojení konkrétních vedoucích odborů s mobilní aplikací Lepší místo. Pomocí té mohou Kolíňáci upozorňovat na nedostatky ve městě.

Od 1. června budou také nově otevřené sběrné dvory o víkendu také odpoledne od 13 do 17 hodin.

Pracovní čety z řad nezaměstnaných, se budou nyní posouvat z okrajových částí Kolína do centra, kde budou uklízet třeba nepořádek, který se nahromadil v zeleni.

Již před časem vedení města řeklo, že chce lépe koordinovat úklid od firmy AVE. V praxi to bude znamenat, že chce radnice týden dopředu vědět, kterým lokalitám se plánuje úklidová firma věnovat. Pokud s návrhem nebude souhlasit, může vybrat jiné ulice k úklidu.