Procházka se svým čtyřnohým miláčkem, případně plechovkou piva konzumovanou na nevhodném místě, by vás tak mohla přijít draho.

Nastínil to kolínský starosta Vít Rakušan. „Upozorňuji na platnost protialkoholové vyhlášky. V některých lokalitách není možná konzumace alkoholu, strážníci se na to budou zaměřovat," předeslal.

Podle jeho slov se vyhláška osvědčila v místech jako je okolí školských zařízení, autobusových zastávek a podobně.

Na těchto místech nebylo vhodné, aby lidé holdovali alkoholickým nápojům. S trochou nadsázky lze ale říci, že některé štamgasty, kteří poblíž školek popíjeli, znaly děti jménem. „Podle slov ředitelky školky v Chelčického ulici se tento jev podařilo odstranit. Tam to bylo špatné, seděli tam na zídce u školky v bezprostřední blízkosti dětí," popsal starosta.

Konzumentům alkoholu hrozí pokuta

Pokud i nadále budou lidé vyhlášku porušovat, hrozí jim pokuta. Na místě je však otázka, zda tito konzumenti alkoholu pokutu zaplatí. I na to reagoval Vít Rakušan. „Pokutová výtěžnost není účelem této vyhlášky. Jde o to, aby se tito lidé dostali z míst, kde by se alkohol pít neměl. Asi se to nepovede u supermarketů, u kterých nemůže být městská policie najednou. I tam ale zásah bude probíhat, aby se rozkřiklo, že se na tomto místě pít nemá," odpověděl.

Jarní kontroly strážníků se i více zaměří na pejskaře. „V jarní době mají pochůzkáři kromě obvyklých úkolů i primárně řešit dodržování pořádku a vyhlášky města při venčení psů," řekl Vít Rakušan.

Za psa mimo vodítko je také pokuta

To se týká častějších kontrol, zda jsou psi na vodítku, mají platnou známku a zda jejich páníčkové uklízí po svých psech výkaly. Pokud tomu tak nebude, je možné udělit pořádkové pokuty.