„Po ukončení rekonstrukce předpokládáme obnovení činnosti půjčovny, ale finální rozhodnutí a forma provozu půjčovny bude závislá na disponibilních prostorech a možnostech ve stanici Kolín po provedení rekonstrukce,“ uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Kola je možné si vypůjčit například v Poděbradech nebo v Nymburce. Přesný přehled půjčoven jízdních kol v jednotlivých regionech najdou zájemci na webu Českých drah.

S vypůjčenými bicykly je možné naplánovat řadu zajímavých tras malebnou krajinou Polabí nebo Českého krasu, a to bez starostí z přepravy kol na místa výletů. Vypůjčená kola je možné zdarma přepravit po řadě tratí v Praze a Středočeském kraji a výhodou je také možnost kola bezplatně uschovat mnoha stanicích.

V těchto dnech vyjíždějí speciální cyklovlaky do vyhledávaných cyklistických regionů nebo podél atraktivních cyklostezek. České dráhy však zajišťují přepravu jízdních kol celoročně po celé republice a ve spolupráci se zahraničními partnery také do mnoha zemí Evropy.

Národní dopravce pro letošek připravil pro cykloturisty více než 6 a půl tisíce "cyklovlaků" s rozšířenou přepravou jízdních kol a skoro 600 vlaků s úschovu jízdních kol během přepravy.

Jiří Červín