„Pozemek bude oplocený a rozdělený na dvě části, větší bude určená pro volný pohyb psů, menší pro agility. Přibudou prvky z akátového dřeva pro menší i větší psy, dva prvky se přemístí ze stávajícího hřiště. Součástí prací bude i výsadba nové zeleně,“ uvedla místostarostka Iveta Mikšíková. Akce bude stát 1,9 milionu bez daně a hotovo by mělo být nejdéle do konce listopadu.

Na psím hřišti nebudou chybět ani koše na odpadky, ale pochopitelně také na psí exkrementy. Ty jsou v ulicích města stále občas problémem. Vedoucí odboru životního prostředí Radek Smutný v této souvislosti připomněl městskou vyhlášku, která stanovuje, že na veřejných prostranstvích v zastavěných částech města je možný pohyb psů pouze na vodítku, zakazuje se vstupovat se psy a vodit psy na veřejně přístupná hřiště a pískoviště ve městě a dále že chovatelé a vlastníci psů jsou povinni po svých mazlíčcích na veřejném prostranství uklízet.

Kolínská šestka na koloběžkách.
Školní koloběžky už najezdily desítky kilometrů. Děti i učitelé si je chválí

„Setkáváme se s různým přístupem majitelů. Jsou lidé zodpovědní, kteří si venčení psa bez sáčku neumí představit, ale také ti, kteří si s úklidem po svém psovi hlavu nelámou. Častým argumentem bezohledného majitele psa je: Platím si za to, tak si můžu dělat, co chci! Ale jde o hrubý omyl,“ zdůraznil vedoucí odboru a dodal, ať se lidé nebojí upozornit pejskaře, že zapomněl odklidit po svém zvířeti, případně volat městskou policii. „Chceme čisté město a budeme postihovat ty, kteří hromádku po svém miláčkovi neuklidí,“ podotkl.