Jak potvrdila jedna z pořadatelek akce se skutečně vydařila, zúčastnili se i kolemjdoucí či běžci. „První swapující se sešli hned kolem desáté hodiny. Další a další pak přicházeli a přijížděli na kolech, koloběžkách a s kočárky. Zúčastnili se také někteří z kolemjdoucích a dokonce i běžci z akce Kmochův Kolín,“ uvedla Eva Vildmanová.

Zájemci přinášeli především oděvy, našlo se toho ale mnohem více. „Sešla se i spousta zajímavých knih, doma vypěstované bylinky, kosmetika, doplňky do domácnosti a další. Jako raritní přinesené věci bych označila dvouplášťový stan, autorádio či kanady,“ popsala swapové zboží Eva Vildmanová.

Ten, kdo nic nepřinesl na výměnu, ale přesto si chtěl něco odnést, měl jedinečnou šanci podpořit dobrou věc. „Byla zde možnost přispění symbolické částky na psí útulek v Kolíně. Celkově odhadujeme počet účastníku přes třicet. Všem swapujícím velmi děkujeme, že se zapojili, že přinášeli dle instrukcí pouze pěkné a funkční věci a že spolu s námi vytvářeli příjemnou a přátelskou atmosféru na první výměně věcí v Kolíně,“ potvrdila pořadatelka.

"Swap není jen přátelskou událostí, smyslem je také šetřit věci i naší přírodu. Má to smysl! V pořádání výměn hodláme pokračovat, další sraz předběžně plánujeme na sobotu 17. srpna. Pro bližší informace stačí sledovat facebookové skupiny Swap Kutná Hora, Kolín a okolí a Swap srazy Kutnohorsko,“ uvedla na závěr Eva Vildmanová.