Zda ale skutečně zavítají do kolínské průmyslové zóny, to se teprve ukáže. „Jednání jsou složitá, doba na rozmyšlenou u zahraničních investorů může trvat až tři roky," řekl kolínský starosta Vít Rakušan.

Pro samotné město by to znamenalo další zdroj příjmů. „V posledních letech jsme prodali pozemky za 75 milionů korun," řekl k finanční stránce věci starosta. V průmyslové zóně aktuálně několik továren vyrůstá, další teprve na svoji realizaci čekají.

Co se týká nových pracovních míst, rozšiřovat výrobu a nabírat pracovníky se chystá kolínská automobilka TPCA. Ta bude přijímat 600 nových pracovníků.

Jak nám ale již dříve řekl Matěj Matolín, manažer náboru, potřebný počet nových zaměstnanců však TPCA patrně v nejbližším okolí již nenajde. „Kandidáti z regionu jsou pro nás stále prioritou. Obávám se však, že jsme narazili na určitý strop," řekl Matěj Matolín.

Šanci najít práci tak nyní dostanou i lidé z jiných krajů, zejména těch, kde často zaměstnání dlouho a marně hledají. „Na severní a střední Moravě už registrujeme velký zájem," dodal Matěj Matolín.

O kolínskou průmyslovou zónu je prý největší zájem mezi investory, v posledních letech se podle vedení města prodávaly nejvíce pozemky právě v Kolíně.