„Bohužel je Třídvorská ulice v takovém stavu, že se to za čtrnáct dní může propadnout jinde. Naprosto chápu tamní obyvatele, ale už pro to v tuto chvíli víc nemůžeme udělat,“ poznamenal místostarosta.

Propad silnice pravděpodobně souvisí se starou kanalizací, která je v katastrofálním stavu. Rekonstrukce měla být dokonce hotová už před dvěma lety.

Město se ale dosud neshodlo s firmou, která uspěla ve výběrovém řízení, ale zatím ani nepřevzala staveniště. Nové výběrové řízení přitom město vyhlásit nemůže, protože platného vítěze už má. A tak se ze sporu o Třídvorskou ulicí stal evergreen. Podobně jako z Pražské ulice, kde je ovšem silnice už v pro-vozu a spory města a firmy se řeší až po rekonstrukci.

Ve Třídvorské ulici si lidé na opravu ještě nějakou dobu počkají. Podle starosty Kašpara je zadaný znalecký posudek, který by měl být hotový v září. „V radě jsme schválili i memorandum, že jsem se shodli jak na znalci, tak na otázkách, jimiž se má zabývat. Zhruba polovinu otázek dávalo město, polovinu firma. Doufám, že už se celá záležitost konečně pohne,“ řekl starosta.