To byl začátek Snu noci kouřimské v parku Na Hradbách, kde byl již v odpoledních hodinách ukončený projekt Základní školy Miloše Šolleho Zdravé stromy pro zítřek z grantového programu. Večer ho tu ještě připomínaly panely s články jednotlivých žáků.

Po celý den se také návštěvníci mohli podívat do jednotlivých památek starobylé Kouřimi. Navštívit tak mohli muzeum, zvonici, kostelík Nejsvětější Trojice i Kostel svatého Štěpána.

To nejzajímavější však na Kouřimské i hosty čekalo až ve večerních hodinách.

Kromě hudebního zážitku v podobě country v parku nebo muzikálových melodií na náměstí u kašny se totiž mohli těšit také na stezku noční Kouřimí. Ta začala u Panského mlýna, kde si zájemci vyslechli pověst o knížeti Lechovi, ve skále pak mohli shlédnout promítání filmu Znovuobjevená Kouřim. V Kolínské ulici pod baštou byla připravená vystoupení s halapartnou i ukázka střelby z křesadlových pušek. Na tomto stanovišti, kde se ukázky odehrály celkem pětkrát a nechyběla ani dobová hudba.

Divadelní soubor Mrsťa Prsťa se v krátké hře představil na valech za Střelnicí.

Expozici kouřimských rodáků si lidé mohli prohlédnout v kostele Nejsvětější Trojice a na hřbitově. Klíče od města dostali Husité u Pražské brány. Jak vznikl a zanikl cisterciácký klášter se zájemci dozvěděli díky projekci v Novém městě.