Ty tradičně organizují pracovníci Základní, mateřské a praktické školy Kolín v čele se ředitelkou Ladislavou Vavrincovou a učitelem Tomášem Křivou. První březnový čtvrtek se do haly sjeli závodníci z Čáslavi, Lysé nad Labem, Iváně, Českého Brodu, Hradce Králové, Pardubic, Cerhenic, Červeného Hrádku, Kutné Hory, Kostelce nad Černými lesy, Uhlířských Janovic, Poděbrad, Doubravčan, Nymburka, Bud, Mladé Boleslavi a samozřejmě kromě pořádající školy i z dalších kolínských zařízení jako Diakonie nebo Volna.

„Jsme rádi, že na tuto akci jezdí závodníci ze stále větší vzdálenosti, znamená to, že už dávno přesáhla hranice regionu a my ji budeme vždy podporovat," řekl hned po zaznění státní hymny místostarosta Kolína Michael Kašpar, který společně s vedoucím odboru školství, kultury a sportu Petrem Kesnerem, ředitelkou školy Ladislavou Vavrincovou a kolínskou atletkou Zuzanou Pražákovou hry slavnostně zahájili.

Na závodníky s různým druhem postižení pak čekalo několik stanovišť sahajících od skákajícího hradu či střelby hokejkou na bránu přes jízdu na odrážedle až po chůzi na sněžnicích či házení míčkem.

Za absolvování každého stanoviště si pak třída nalepila smajlíka ke svému jménu na tabuli se seznamem všech účastníků. Zpestřením byla koulovaná s přinesenými papírovými koulemi, a to především s honem na živého maskota her a živé sáně, kdy člena týmu ležícího na žíněnkách, táhli ostatní zapřažení do popruhů. Samozřejmě nechybělo ani občerstvení v podobě koláčů, obložených rohlíků a sponzorských limonád.

Všechny týmy si v závěrečném vyhlášení odnesly medaili pro každého svého člena, pohár, míč a společnou fotografii, součástí dopoledne byla i výtvarná soutěž, její tři výherci si odnášeli tašku plnou dárků. „Jsme už sehraní a máme tým lidí, takže příprava her obnáší tak dvoutýdenní práci, tou největší je ale sehnání sponzorů, abychom pokryli finanční náklady akce.

Na halové zápolení počty účastníků omezujeme, už bychom se sem prostě nevešli, ale na ty letní, odehrávající se na atletickém stadiónu, přijedou všichni, kdo projeví zájem," shrnul organizátor Tomáš Křiva.