„Celkové náklady na všechny tři projekty jsou 88 milionů korun, 56 milionů pokrývají evropské dotace,“ upřesnil starosta financování. Pandemie koronaviru podle jeho slov průběh prací neovlivnila, stavebně hotovo by mělo být do konce června, o prázdninách pak dojde na vybavení interiérů nábytkem a výukovými zařízeními a od nového školního roku budou moci žáci moderní učebny začít využívat.

Na novém pavilonu mezi Bezručovou a Masarykovou školou nyní probíhají stavební práce na střeše, vnitřní instalace, dělají se omítky ve všech místnostech, podlaha v obou patrech, instalují se okna a dveře. „Provozovatel si vybral PVC podlahy, obklady a dlažby se pokládají. Dále se připravuje a stavebně upravuje šachta na výtah,“ upřesnila mluvčí radnice Šárka Hrubá.

Na ZŠ Mnichovická už se začínají nové prostory zateplovat, dělá se fasáda, probíhají natěračské práce, výmalba všech místností, montáž obkladů a dlažeb včetně schodiště. Výtah už jezdí, čeká se jen na revizi.

Na ZŠ Kmochova se montují sádrokartonové příčky, podhledy, rozvody zdravotechniky, vzduchotechniky, ústředního vytápění, elektroinstalace. Hotové je venkovní ocelové schodiště, chystají se skleněné výplně zábradlí. A maluje se ve všech místnostech.