Český Brod například letos nově nasvítí budovu čp. 1 na náměstí Arnošta z Pardubic, tedy objekt, kde je například galerie Šatlava. „Dokoupila se také výzdoba na spodní část náměstí Arnošta z Pardubic, aby bylo nasvícení ucelené," uvedla mluvčí Petra Ištvániková. tradičně bude svítit samozřejmě Husovo náměstí.

Pečky každoročně rozšiřují či modernizují své sváteční nasvícení. „Mívali jsme staré osvětlení, teď máme vše v LED světlech," vysvětlil starosta Milan Urban. Podle jeho slov se do světel odějí další části ulic, například se osvětlení rozšíří na třídě Jana Švermy. Na náměstí už je vánoční strom, zdobit se začne dnes.

Kouřimští zůstanou u klasiky. Potvrdila to svými slovy starostka města Zuzana Čiháková. Podle jejích slov je výzdoba starobylé Kouřimi na vysoké úrovni a není třeba ji rozšiřovat. Přesto však toto téma v Kouřimi úplně nespí. „Překvapení chystáme až na příští rok," prozradila starostka.

Černokostelečtí prý budou mít v ulicích taktéž stejnou výzdobu jak o v loňském roce. Jedna změna však přeci jen nastala. Více ozdobený bude tentokrát vánoční strom na náměstí. Navíc se tentokrát nebude rozsvěcet v neděli, jak bývalo zvykem, ale už v sobotu odpoledne. Akce se totiž spojí s adventním farmářským trhem.

Investice do vánoční výzdoby se týkají také dalšího města na Kolínsku, a sice Týnce nad Labem.

Že se investice chystají, potvrdil týnecký starosta Dušan Žmolil. „Do vánoční výzdoby letos investujeme. Budeme mít nové osvětlení pod lampami, na náměstí přibude 12 kusů," řekl týnecký starosta. Celkem nová výzdoba vyjde zhruba na 50 tisíc korun.

Vánoční stromek přijede do Týnce nad Labem právě dnes. Jak bude vysoký, zatím město nemá změřené. „Budeme ho teprve řezat, ještě není změřený. Máme ho od soukromého dárce, jeho instalování nás teprve čeká," řekl Dušan Žmolil.

Rozsvěcení vánočního stromku se odehraje v Týnci nad Labem v neděli 29. listopadu. Začne se v 15 hodin, starosta očekává, že program potrvá zhruba dvě hodiny.

I letos budou po Kolíně tři vánoční stromy na Karlově náměstí, na Jiráskově náměstí a v místech zvaných U Centrumu. Všechny budou pocházet z Kolína. Stříbrný smrk na Karlově náměstí pochází z Dělnické ulice, kde zasahoval do oken panelového domu. Druhý strom pochází z lokality Na Patnácti kopách ze soukromého pozemku a třetí z městského lesa. Sváteční světelná výzdoba bude letos stejná jako vloni.

Nové budou ale pyramidy na Karlově náměstí. „Zkusíme nechat tři velké pyramidy na náměstí a osázet je rostlinami, které i v zimě budou krášlit okolí několika druhy vřesů," uvedla jednatelka AVE Kolín Věra Suchomelová.