Ten vysvětlil, že náplní příměstského tábora jsou basketbalové dovednosti jednotlivce, každý hraje sám za sebe. „Není to o taktice, spíše o ukázce," vysvětlil. Malí sportovci tak měli den rozdělený do třech tréninkových bloků.

První dva se věnovaly trénování, třetí se potom nesl ve znamení her, jako například baseball. „Bohužel nám pršelo, jinak bychom hráli i dětské rugby, basketbal, fotbal, aby si to užili," řekl. Kemp je totiž basketbalově-sportovní, nikoliv čistě basketbalový, upozornil. Co se týká fyzické zdatnosti dětí, Miroslav Sodoma řekl, že je vidět, že se děti umějí ke sportu postavit. Zároveň však dodává, že na tento příměstský typ táboru přichází takové děti, které o sport zájem mají. „Máme tu i děti, které basketbal přímo nedělají, u nich je posun vidět, což je dobře," řekl.

Když jsme se byli podívat na sportovním táboře, jeho účastníci se právě připravovali na tréninkový blok. Ti nejmenší kolem šesti a sedmi let měli připravenou překážkovou trasu, kdy museli běhat slalom, skákat snožmo a překonat tak několik dalších překážek. Další skupina se věnovala rozcvičce, zatímco nejstarší basketbalisté nacvičovali házení na koš.