Další turnus příměstského tábora chystá například Regionální muzeum v Kolíně, takže tábor se samozřejmě jmenuje muzejní. Na rozdíl o prvního turnusu je tentokrát určený pro menší děti zhruba od dvou do pěti let. Týdenní program poběží od 13. do 17. srpna a už je na něj přihlášeno 18 dětí. „Kapacita je zhruba 20. Není to dané přesně, záleží na programu, ale teoreticky dvě volná místa bychom ještě měli,“ říká muzejní pedagožka Ilona Boháčková. Ta přihlášky uzavírá na konci července, protože pak už připravuje pomůcky na konkrétní jména, třeba notýsky, které děti provází celým táborem, apod.

Tématem tábora bude cestování, takže turnus se jmenuje Cestou necestou a jeho účastníci se vydají po stopách cestovatelů. A nejen teoreticky, několik cestovatelů jim o svých dobrodružných výpravách i přímo povypráví, přijde třeba regionální historik a cestovatel Roman Šulc nebo zoolog muzea Ivo Rus, který podniká přírodovědné výpravy. „Budeme s dětmi objevovat Viktoriiny vodopády, v tomto případě Polepské vodopády, budeme si vyprávět o různých kontinentech, o jiných kulturách, jejich zvycích, jídle atd. Podnikneme výlet do ZOO v Jihlavě, kde jsou zvířata rozdělená podle kontinentů,“ nastínila Ilona Boháčková s tím, že samozřejmě nebudou chybět dílničky, soutěže ani celotáborová hra.

Kde ještě mají volná místa na příměstský tábor:
Dům dětí a mládeže Kolín
Regionální muzeum v Kolíně
Sportovní centrum Trojka
Prostor +

Pravidelně pořádá pro děti letní vyžití v okolí místa bydliště také kolínský dům dětí a mládeže. Pod názvem Prázdniny ve městě je pro děti ještě na druhou polovinu srpna připravena řada aktivit. Například dopolední keramika v budově DDM v ulici Rimavské Soboty a odpoledne pobyt v přírodě (20. a 21. srpna, 28. a 30. srpna) nebo výtvarničení s pohybovým odpolednem také v Rimavské Sobotě (22. - 24. srpna).

Oblíbené jsou i výlety – 27. srpna se vyráží do parku Mirakulum, 29. srpna do Miskovic na statek a na rozhlednu Kaňk a nakonec posledního srpna pěšky na zdymadlo v Klavarech. Na všechny akce je třeba podat přihlášku do konce července. „Pár volných míst ještě máme, na výlety se jistě najdou. Největší boom je na keramiku. Ta je limitovaná nejen tím, aby se nám děti vešly do třídy, ale i kapacitou pece, aby si to, co si děti vyrobí, koncem prázdnin odnesly domů,“ popsala pracovnice DDM Eva Mojžíšová.

Posledních pár volných míst má na příměstské tábory na Kolárce také Prostor+. „Ještě jednotlivě se rodiče hlásí, ale máme už tak mezi jedním a třemi posledními místy na některé turnusy,“ popsala Eva Píšová. Například turnus Piráti je už plně obsazený až přeplněný, volná místa jsou ještě na Cestu kolem světa (30. července – 3. srpna), Šmouly (6. - 10. srpna), Kouzla a čáry (13. - 17. srpna) a Objevování živlů (27. - 31. srpna).

Přihlásit se je možné ještě na příměstský sportovně relaxační tábor ve sportovním centru Trojka. „Máme ještě několik volných míst na poslední turnus od 13. do 17. srpna,“ potvrdila vedoucí Sabina Růžičková s tím, že pro děti je připravený squash, badminton, fotbal, ale i výtvarná činnost, pohádka, trocha angličtiny či pobyt na dětském hřišti. A jako zpestření jedno přespání v centru Trojka.