„Se Suchdolankou hrál od svých patnácti let a když zemřel její kapelník Ivan Prokš, složil kvalifikační zkoušky a Suchdolanku převzal. Pod jeho vedením se kapela proměňovala nástrojovým obsazením i repertoárem, až se z ní stal malý taneční orchestr, který hrál různé hudební žánry včetně dechové hudby,“ řekla ve smuteční řeči Hana Zrůstová, zpěvačka, moderátorka a tajemnice Klubu přátel Františka Kmocha, na jehož akcích Suchdolanka často hrála.

„Kromě Suchdolanky, která byla Pepovou srdeční záležitostí, zanechal své nesmazatelné stopy i v dalších orchestrech. Vzpomínat na něj budou kamarádi z Velkého dechového orchestru Kolín – Dolní Chvatliny, z Městské hudby Františka Kmocha i z Kolínské filharmonie. Na skvělé muzikanty se prostě nezapomíná, a Pepa Košata k nim patřil,“ dodala Zrůstová.

Suchdolanka s dalšími muzikanty zahrála svému kapelníkovi i při posledním rozloučení, skladbu Tvůj bílý šátek uprostřed obřadu a Pod tou naší starou lípou pak poté, kdy návštěvníci opouštěli obřadní síň. Bylo jich tolik, že se do ní ani nevešli a museli stát venku. Mezi nimi třeba dirigenti Petr Stříška či Ivan Fišer a mnoho muzikantů napříč všemi kolínskými orchestry.