Malý Maximek ani jeho rodina to však nevzdávají. Pomoc přichází ze všech stran. Lidé sbírají víčka, díky kterým rodina získává finance na nutné léčby a vybavení pro nemocného chlapce.

Kromě víček pomůže také hudba

Nyní však dobrý rodinný přítel Roman Bezouška přišel s dalším nápadem. „Měl to v hlavě dlouho, pak si s námi promluvil a začala realizace," řekla trochu tajemně Petra Čejkovská, maminka malého Maximka. Rodinný přítel prý navrhl, aby se uspořádala benefiční akce. Tu nazvali Big-beat pro Maxima.

Maminka Maxe byla z nápadu ihned nadšená. „Uvědomila jsem si samozřejmě, že s tím bude také spoustu zařizování, proto jsem ráda, že se vše chystá dostatečně dopředu," přiznala Petra Čejkovská. Podle jejích slov samozřejmě s přípravou akcí pomáhá celá rodina a přidali se také další přátelé.

Jsou ve fázi zařizování

V současné době je prý připravovaná akce, jejíž výtěžek pomůže malému Maximkovi, ve fázi zařizování a příprav. „Já osobně oslovuji firmy emailem, zda by nám finančně nepomohli," prozradila maminka nemocného chlapce. Financí prý podle ní není třeba moc, nějaké však přeci jen potřebují. Zatímco prostory a také zázemí pro kapely včetně občerstvení by měl zařídit místní pivovar, náklady na pódium budou muset pořadatelé uhradit sami. Právě z toho důvodu oslovují sponzory. „Kromě toho také jednáme s Ochranným svazem autorským," dodala Petra Čejkovská.

Smysl akce je samozřejmě získat finance pro nemocného chlapce. Jak to tedy bude se vstupným? Budou lidé moci dát dobrovolnou částku nebo bude vstupné striktně dané? „Výše vstupného ještě není jasná, měla by to však být daná částka," řekla Čejkovská.

Každého také jistě zajímá, na jakou hudbu se na Bigbeatu pro Maximka může těšit.

Kdo zahraje? To se ještě tají

Výběr muzikantů však podle slov Petry Čejkovské ještě není znám. „Účinkující prozatím autor myšlenky tají," řekla maminka Maxima. Podle ní by však měl být zveřejněný už během března.

Vraťme se ale k malému Maximkovi a k tomu, jak mu hudební akce pomůže. „Původně jsme za výtěžek chtěli pořídit auto," prozradila plány rodiny Petra Čejkovská. Jenomže v nedávné době prý přišla dobrá zpráva. Rodina již dříve žádala o příspěvek na automobil a v současné době ho má schválený. Zatím však neví, o jakou se jedná částku. Jednat pak však musí do dvou měsíců.

Peníze využijí na úpravu vozu

Ani tak však nebudou v žádném případě vybrané peníze zbytečné. „Určitě využijeme výtěžek z akce na rehabilitace a úpravu automobilu," řekla Maximova maminka. Podle jejích slov totiž chlapec potřebuje speciální autosedačku, která je samozřejmě finančně nákladná. Finance navíc potřebují nejen na klasické rehabilitace, ale také na speciální, kde již mají podanou přihlášku.

Stejně tak jako ve sběru víček, také v organizování koncertu Čejkovským pomáhá město Kostelec nad Černými lesy. „V současné chvíli se město nepodílí. Počítáme s tím, že pomůžeme se zajištěním bezpečnosti na akci," řekla Jana Havelková, místostarostka Kostelce na Černými lesy.

Podle ní dají pořadatelům benefičního koncertu k dispozici dobrovolné hasiče a když bude třeba, tak také městskou policii. „Propagaci akce beru jako samozřejmost," dodala ještě Havelková.

Chlapec má také svůj web, kde můžete zjistit, jak mu více pomoci. Informace naleznete na www.maximek.eu.