V současné době se tak zcela mění foyer kina, na jaký byli návštěvníci doposud zvyklí. „Bude mít novou podobu, jiný strop, pokladna bude na jiném místě, změnou projde i šatna, která bude mít nový design. Celkový prostor bude větší," říká o rekonstrukci Petr Hejcman, ředitel Kina 99.

Novinkou je také chystaný kinoklub, nebo kavárna, do které bude možné vstoupit i z polikliniky, která sídlí vedle budovy kina.

KINOKLUB OTEVŘOU I PŘES DEN

Tomu bude přizpůsobená i otevírací doba. Dosud byly menší prostory s občerstvením otevřené pouze v době promítání. „Budeme vypisovat výběrové řízení na pronájemce," podotkl Petr Hejcman.

Zeptali jsme se ho také, jaké jsou největší taháky, co se týká oblíbených žánrů v kolínském kině. Na co Kolíňáci nejraději chodí? „Letošní rok byl dobrý na animované a dětské filmy.

Myslím, že dětský divák měl nejzajímavější nabídku, odpovídala tomu i návštěvnost," zhodnotil filmařské trendy.

Vedle toho mají úspěch i české filmy a to jak komedie, tak ty vážné. „Dařilo se třeba filmu Bezva ženská na krku, lidé chodili i na Lídu Baarovou," podotkl.

U MLADÝCH VEDOU HORORY

Mezi mladým publikem jsou pak stále oblíbené horory. A o co není takový zájem? „Filmy, které moc neberou, jsou ty k zamyšlení. Divák se chce spíše bavit," podělil se o filmové chutě Kolíňáků ředitel kolínského kina Petr Hejcman.