Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přes most již auta jezdí, jednosměrky však zůstanou

Radim – Obyvatelé ulic Za Vodou, Zahradní a V Bažantnici si mohou oddechnout. Okolo jejich domů jezdí méně a méně automobilů. Objízdná trasa, která tudy vedla kvůli opravě barokního mostu, je totiž od prosince již minulostí.

6.1.2016
SDÍLEJ:

Barokní most v RadimiFoto: Deník/ Lucie Mašínová

V době, kdy byl most po povodni uzavřený a právě těmito ulicemi vedla objízdná trasa, byly zjednosměrněny. A na této skutečnosti nic nezměnil ani znovu otevřený most. Podle starosty obce Martina Sýkory tyto ulice jednosměrné zůstanou.

Ačkoli je barokní most po dlouhé době opět otevřený, práce na něm nejsou ještě úplně ukončené. „Na jaře se bude pracovat na estetických úpravách," řekl Martin Sýkora s tím, že v současné době není jasné přesné datum, kdy se na finálních úpravách začne pracovat. Vše prý záleží hlavně na počasí. Podle jeho slov je navíc důležité hlavně to, že je most po dlouhé době průjezdný.
V současné době se most chlubí novým asfaltem a nový vzhled mají i poprsní zídky. Na jejich zdění prý byla objednaná speciální malta, která není v České republice k sehnání, a tak se nějakou dobu muselo čekat na její dodání z Německa.

Kromě prací na povrchu mostu došlo během rekonstrukce ještě k dalším opravám. Úplně nová je například výdlažba v korytě řeky. „Původní beton nahradila kamenná výdlažba," vysvětlil Martin Sýkora s tím, že tento bod oprav mimo jiné přispěl ke zpevnění konstrukce mostu. Dalším bodem oprav a snad také nejnáročnější částí rekonstrukce bylo provedení injektáží opěr. Zjednodušeně to znamená, že se na každé straně mostu provedly čtyři vrty, které vedou asi pět metrů pod hladinu Výrovky. Ty jsou vyplněné betonovou hmotou.

Kromě této vysokotlaké injektáže došlo také k injektáži nízkotlaké. V tomto případě byly spáry vyplněné taktéž jistou betonovou hmotou.

V průběhu rekonstrukce došlo také k odhalení klenby, na kterou byla umístěna hydroizolační ochranná folie.
Most je opravený po více než dvou letech. Uzavřený byl totiž od doby, kdy ho v červnu roku 2013 zasáhl ničivá povodeň. Most byl neprodleně uzavřený. Po prozkoumání pak na most mohli alespoň pěší, kteří tak nemuseli na druhou stranu obce obcházet vzdálenějšími ulicemi. To se změnilo v srpnu minulého roku, kdy začaly práce na opravě. Od té doby přes most nemohli chodit ani chodci a museli využívat obchůzné trasy, která vedla ulicemi Za Vodou a Zahradní. Další možností, jak se dostat na druhou stranu obce byla procházka okolo rybníku, Výrovky a koupaliště.

Původně se hovořilo o tom, že kamenný most se zbourá a na jeho místě vyroste nový. Martin Sýkora ale podotkl, že kdyby muselo dojít k bourání, případně by most strhla již velká voda, musela by být postavená replika stávajícího mostu, protože jde o historickou památku.

Autor: Lucie Mašínová

6.1.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volební místnost Radim, Kolínsko.
39

Radimští mohou do volební místnosti výtahem

Volby v obci Dobřichov, Kolínsko
25

Dobřichovští vydali pět volebních průkazů

Nedočkavci čekali venku před otevřením volební místnosti

Pečky - Volební komise 4. okrsku v Pečkách se začala ve zdejší sokolovně scházet v půl druhé. Bylo potřeba připravit obálky a zapečetit urny. Už pár minut před druhou hodinou stáli venku první nedočkavci.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Od volební urny s kočárkem za příbuznými

Kolín – Alespoň na chvíli vzdálen od politických třenic zůstane po dobu voleb lídr středočeské kandidátky STAN Vít Rakušan. Volit bude čtyři hodiny po poledni v Kolíně, kde působí jako neuvolněný starosta – a do volební místnosti ve školce v Bachmačské ulici to má jen kousek; bydlí totiž ve stejné ulici. Jinak se ale jeho světem stanou návštěvy příbuzných – a kočárek.

Volit se bude ve školách, na zimním stadionu či v hostinci

Kolínsko - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky jsou za dveřmi. Zjistili jsme pro vás, na kolik místech na Kolínsku přijdou voliči k volebním urnám a přinášíme vám také přehled nejnetradičnějších volebních místností. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení