„Jelikož je harmonogram stavby pro rok 2018 i z důvodů přidělených dotačních prostředků velmi napjatý, budou zahájeny přípravné práce na rekonstrukci kanalizačního řadu v celém rozsahu posledních etap výstavby již nyní,“ informovala mluvčí radnice Iva Blümelová.

„Prosíme kolínskou veřejnost, cestující, dopravce, zákazníky a zaměstnance Českých drah, SŽDC, České pošty, Katastrálního pracoviště Kolín, provozoven a výrobních areálů o toleranci a pochopení omezení vyplývajících z dalšího průběhu výstavby nového autobusového nádraží,“ dodala.

Připojila také prosbu na kolínské občany, kteří parkují v blízkosti nádraží.

„Prosíme občany Kolína, kteří parkují u nádraží za účelem dojíždění do zaměstnání, aby zvážili možnost využití městské hromadné dopravy a umožnili touto solidaritou zaparkovat na omezeném počtu míst řidičům ze vzdálenějších lokalit závislých pouze na použití auta nebo spojích regionální dopravy,“ uvedla Iva Blümelová

Nadále je podle jejích slov možné zaparkovat v blízkosti autobusového a vlakového nádraží na zbylých stávajících parkovacích plochách, tedy například na ploše mezi obchodním centrem Futurum a katastrálním úřadem a dále pak na novém parkovišti naproti Futuru

V omezené míře lze využít také parkovací místa na přilehlých místních komunikacích.

„O přesném termínu uzavření parkoviště budeme informovat. Velmi si uvědomujeme nepříjemnosti, které toto omezení způsobí obzvláště v zimním období. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení,“ dodala mluvčí radnice.