Objevily se domněnky, že nové nákupní centrum, po kterém volají obyvatelé Zálabí už dlouhé roky, vyroste naproti řepařské drážce.

Dalším názorem je, že by měl být vlastně přímo v obci Ovčáry. Mluví se dokonce i o tom, že si developer vyhlédl místo až těsně u dálnice. Jak ale potvrdil starosta Kolína Vít Rakušan, ani jedna z těchto spekulací nemá pravdu. „Bude přímo v průmyslové zóně,“ uvedl vše na pravou míru starosta Rakušan. „Developerská skupina má o pozemek stále zájem,“ dodal.

Připomněl zároveň, že se podceňují dopravní proudy z vesnic jezdící do Kolína na velké nákupy. „Projíždějí celým Kolínem a nejsou to malé vesnice. Supermarketem v zóně se nám podaří tyto proudy zastavit už v zóně. Samozřejmě ne stoprocentně, někdo bude chtít jet za akcí či slevou do jiného marketu, ale obecně na velké nákupy dostanou lidé z vesnic možnost nakupovat v zóně,“ uvedl starosta.Jaký obchodní řetězec nabídne v průmyslové zóně své služby, radnice stále nechce prozradit.

Nejčastěji se spekuluje o další Bille, což by byla v Kolíně už pátá prodejna tohoto řetězce. „Nešiřte poplašné zprávy,“ reagoval starosta na tuto spekulaci. Domněnka vznikla z toho, že už se ví, že půjde o řetězec, který už v Kolíně je. 

Pokud vše dopadne, měl by v průmyslové zóně vyrůst supermarket plus několik dalších obchodů. To je další věc, kterou ještě radnice prozradila. Ví se i to, že jde o stejného developera, který stavěl centrum Stará plynárna. I to vše ukazuje na další Billu.

„Když to bude něco, co už v Kolíně je, nebudeme muset na nákup přes celé město. Ono trvá pěkně dlouho, než se třeba jen dostanete přes most,“ uvedla obyvatelka Zálabí Kristýna Pekařová. „Nakonec jsem raději, že nákupák nebude přímo na Zálabí. Do zóny je to kousek a my tu alespoň nebudeme mít neustále šňůry aut, toho jsme se trochu báli. Přece jen nejsou to jen zákazníci s osobními auty, ale i zásobování či náklaďáky,“ dodala. S tím souhlasí i její soused. „To bychom v té naší docela klidné uličce mohli mít pěkný šrumec,“ řekl.

Kolín rozhodně není jediným místem, kde se chystá otevření dalšího nákupního centra. Supermarket se buduje například v Úvalech nebo v Českém Brodě, kde se již chystá na otevření.

Jedná se o další supermarket a několik menších obchodů. Zdejší retail park bude otevřený už ve středu. Nová nákupní zóna nabídne prodejnu potravin i menší obchody. Celé nákupní centrum stojí v těsné blízkosti dalších dvou supermarketů. Podle Pavly Šarakové je dobře, že lidé mají na výběr a mohou si svobodně zvolit, kam půjdou nakupovat. „Supermarketů je však už dost,“ myslí si.

Někteří lidé se pozastavují nad vysokým počtem velkých marketů. „Někdy si říkám, jak je možné, že se všechny uživí. Ale vidím, že žádný nezeje prázdnotou. Což se někdy divím, protože některé markety mají malý výběr a vyšší ceny,“ říká Michaela Kysilková. „Obecně ale do nákupáků chodím ráda. Pořizuji tam většinu běžných nákupů. Mají i dobré akce nejen na potraviny,“ dodala.

Supermarkety