Celé odpoledne bude hrát Pražský hradčanský orchestr, tedy ten, který už přes 20 let hraje každý týden na Hradčanském náměstí u vstupu do Pražského hradu před zraky Hradní stráže. Také do Poříčan přiveze vlastní úpravy lidových písní Čech a Moravy i průřez českou i světovou klasickou hudbou.

Jistě zajímavým hostem jarmarku bude Sklárna Liederhau, která představí mobilní sklářskou pec, což je unikát, který sklo utaví už za tři hodiny a při minimální spotřebě energie. Sklárna s mobilní pecí sklízí velké úspěchy, koupilo si ji od ní už víc než 30 zájemců z celého světa.

Součástí akce bude i poutní pobožnost v kostele Narození Panny Marie od 15 do 15.30 hodin. Nedlouho poté bude program pokračovat módní přehlídkou Bloom for You. Předvedou se multifunkční střihy, které s ženou rostou nebo se zmenšují, a umožňují tak nakupovat méně oblečení a tím zastavit plýtvání zdrojů.

Příjemným osvěžením akce, která bude příchozí provázet celým odpolednem, bude vinařství Klučov, nebude chybět divadelní pohádka pro děti, vyhlášení výsledků soutěže o nejlepší pouťový koláč a večer k tanci a poslechu zahrají od 19 hodin Mari.K a od 20 The Breakers.