VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Popřát knihovně v Přišimasech k výročí založení přijel i bavič Ivo Šmoldas

Přišimasy /FOTO, VIDEO/ – Tradicí se již v Přišimasech stalo připomenout si vždy před začátkem jara výročí vzniku místní knihovny. A není to připomenutí jen tak ledajaké, nějaké škrobené, studené a neosobní. Studený, přesněji řečeno chlazený, byl jen krásně zdobený dort ve tvaru podkovy, který byl součástí chutného a nápaditého občerstvení z dílny šikovných členek místního klubu žen.

17.3.2016
SDÍLEJ:

Setkání při příležitosti výročí knihovny v PřišimasechFoto: DENÍK/ Jana Martinková

Však i ten má letos výročí – kulaté. Desáté od svého založení. A vzhledem k tomu, že kmotr knihovny Vratislav Ebr, který se o její založení spolu s obcí zasloužil, pozval jako hosta odpoledního posezení Ivo Šmoldase, došlo i na veselé vykoumání dalších výročí.

Ivo Šmoldas pak celé odpoledne při přátelském setkání u dobrého občerstvení a vína bavil přítomné veselými historkami z natáčení, někdy i doslova a do písmene. To třeba, když líčil své pokusy o hru na kytaru či své působení v pěveckém sboru. „Své první pěvecké vystoupení jsem měl v roce 1968. Myslel jsem si poté, že vojska Varšavské smlouvy vpadla do naší země proto, aby mi zabránila to opakovat," glosoval Ivo Šmoldas s tím, že po dalších různých pokusech nakonec jednoznačně usoudil, že hudební sluch nemá.

Přesto byl, jak zábavně vyprávěl, osloven, aby zazpíval před sálem, v němž seděl i tehdejší prezident Václav Klaus. Měla to být ukázka, co i s neškoleným hlasem někoho, kdo neumí zpívat, dokáže udělat moderní zvuková technika. „Až na jevišti jsem si uvědomil, že pokud to má být porovnání, znamená to, že budu muset zpívat i naživo," smál se Ivo Šmoldas.

„Rozdíl, mezi tím, co jsem se pokoušel zpívat naživo, a tím, co se poté ozvalo upravené moderní technikou, nebyl žádný. Protože s tím, co vychází z mého hrdla, prostě žádný mistr zvukař nic nesvede," dodal a upřesnil, že se jednalo o píseň Práce. Nikoli Píseň práce, nýbrž Dělání, dělání všechny smutky zahání od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.

Na živo a jen s malým přemlouváním písničku zazpíval Ivo Šmoldas i v Přišimasech. Tedy, zazpíval… vypadalo to tak. Ale i když přítomní bystře natahovali uši, co to šlo, slyšeli Tomáše Jelínka a Petra Řádka s jejich kytarou a valchou. A sami sebe, jak se rádi k známé písničce přidali. „Umím perfektně otvírat ústa tak, že to vypadá, že zpívám," přiznal se nakonec Ivo Šmoldas.

Přesto sklidil potlesk a Tomáš Jelínek s Petrem Řádkem se dál celé odpoledne starali o veselý hudební program, kterým příchozí velmi potěšili.

Posezení se protáhlo zhruba do pěti hodin odpoledne a zakončený byl předáváním darů. Konkrétně triček s logem Knihovna Vráti Ebra.

Autor: Jana Martinková

17.3.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Regionální muzeum v Kolíně připravilo na sobotu zajímavý program při příležitosti Mezinárodního dne archeologie.
14

Mezinárodní den archeologie přilákal malé i velké

Druhý den voleb do poslanecké sněmovny - Bylany
8

Volby 2017 v Chrášťanech, Bylanech a Chotouni

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

OBRAZEM: Druhý volební den na Kolínsku

Kolínsko - Také druhý den voleb do poslanecké sněmovny provázela na Kolínsku hojná účast voličů. Přes 50 % hlásily volební komise v sobotu dopoledne v Polepech, Zásmukách, Doubravčanech a řadě dalších míst.

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou

Kolín – Téměř devět měsíců cestoval kolínský Marek Jelínek s kamarády na koloběžkách patnácti zeměmi od Mexika přes Nikaraguu a Kostariku až po Bolívii, Argentinu a Brazílii.

Před volebními místnostmi stály někde i fronty

Kolínsko – Nečekaný zájem voličů zaznamenali ve volebních místnostech na Kolínsku. Aby lidé mohli dát hlas svým kandidátům do poslanecké sněmovny, vyrazili k volbám ještě dříve, než se volební místnosti otevřely.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení