Nedávno se tak na hlídku kolínské městské policie obrátila paní z okresu Nymburk. Té auto vypovědělo službu u kolínské nemocnice a tak žádala o pomoc. „Strážníci vozidlo nastartovali, za pomoci startovacích kabelů. Paní velmi děkovala za vstřícnost a ochotu,“ uvedla tisková mluvčí Helena Honkizsová za Městskou polici Kolín.

Strážníci ale v uplynulých dnech měli i více práce. Asistovali třeba u pomoci paní, která spadla z invalidního vozíku ve svém bytě v Husově ulici. Na pomoc je zavolala její sousedka, která se k seniorce nemohla dostat. „Strážníci zaklepali na dveře, zde se ozvala paní s tím, že upadla na zem a nemůže otevřít ani se sama zvednout ze země,“ poznamenala Helena Honkiszová. Když přivolaný zámečník pomohl otevřít zabouchnuté dveře, pomohli policisté paní ze země. „Ta si stěžovala na bolest v oblasti ramene a krku. Záchranáři proto převezli paní do kolínské nemocnice,“ dodala mluvčí.

Pomoc strážníků pak potřebovala i spoře oděná stařenka, která si zabouchla dveře od bytu. Její sousedka, která policii volala, uvedla, že žena má i problémy s pamětí. „Strážníci telefonicky kontaktovali osobu blízkou, která se po chvíli dostavila na místo, byt otevřela a po poučení o situaci si nezraněnou paní převzala do péče,“ dodala Helena Honkiszová.