Na houstnutí provozu upozorňuje policejní mluvčí Martina Fejfarová; hrozí tak i riziko vzniku dopravních nehod. „Příčinou může být nejen začínající zimní počasí, ale i tak zvaní víkendoví řidiči. Pamatujte zvýšená hustota vozidel vyžaduje více soustředěnosti a ohleduplnosti,“ uvedla. Podle jejích slov by řidiči měli myslet na více věcí. „Dříve narození by měli za volant usednout až po zvážení svého momentálního zdravotního stavu a případně se nebát požádat o odvoz své příbuzné nebo známé,“ podotkla.

Určité riziko představují ale odlehlá místa, na kterých se někdy nacházejí zloději. „Zatímco lidé opustí svůj automobil, zloději využijí příležitosti a právě věci v opuštěném vozidle se stávají terčem jejich zájmu. Řidiče proto upozorňujeme, aby nenechávali své cenné věci na sedadlech či viditelně položené za okny aut,“ vysvětlila policejní mluvčí. Zloděj totiž nemusí vědět, že je odložená taška na sedadle prázdná; a pak se do auta „podívá“ tak jako tak.

Návštěvníci pietních míst by měli být ostražití i v samotném areálu hřbitova a svoje věci mít neustále pod kontrolou, hlavně v případě osamělých lidí. „Zloději si takové osoby vytipují, sledují je a v nestřeženém okamžiku jim odložené věci ukradnou. Zloději se neštítí krást i ze samotných hrobů, kde pak mizí nejčastěji květiny, smuteční vazba, věnce, různé svícny, ale také sošky a bohužel i urny. Jedná se o věci, které se dají rychle a snadno zpeněžit,“ dodala.