„Mašiny je potřeba uvést do dobrého stavu, aby během sezony všechny jezdily, jak mají. První jízdy se konají 20. a 21. dubna, kdy pořádáme akci velikonoční jízdy. Zahájení 13. sezony se uskuteční 27. a 28. dubna, pak se bude jezdit každý víkend až do prvního víkendu v říjnu a také o prázdninových středách a svátcích,“ uvedla Jana Zinková z infocentra Kolínské řepařské drážky.

Zahájení obstará parní provoz. Obvyklé další akce se konají i letos na 1. máje, 25. - 26. května dětský den, 8. - 9. června Kmochův Kolín, 24. - 25. srpna kovbojský závěr prázdnin, 28. - 29. září Řepánkové slavnosti, 7. - 8. prosince čertovské jízdy a 31. prosince silvestrovské jízdy.

Hlavním cílem je nyní dokončení stavby depa. Tato mohutná stavba stanici Sendražice dominuje. „V první fázi byly vybetonovány obvodové základy, základové pásy pro dvě koleje a jeřáb, montážní jáma. Potom mohla být započata dřevostavba, vztyčení trámů jeřábem a položení střechy. Nyní se snažíme zajistit dofinancování stavby. Zbývá dodat troje vrata, štíty a výplně stěn cihlami. Financovat provoz miniaturní železnice pomáhá i symbolické zakoupení pražce. „Označený pražec nese jméno osoby, která jej zakoupila,“ uzavírá Zinková. 

Jiří Červín