Prevence a bezpečnost na silnicích. To mělo být hlavním smyslem celonoční víkendová akce, do které se zapojili kolínští a týnečtí policisté.

Na co byla akce zejména zaměřená? „Kontrolu řidičů a požívání alkoholu a jiných návykových látek před jízdou, kontrolu vozidel nebo pátrání po osobách a věcech,“ popsal Michal Kučera z Obvodního oddělení Policie České republiky v Kolíně.

Zapojily se bezmála dvě desítky mužů zákona. Kontroly se neprováděly jen v Kolíně nebo v Týnci, ale i v obcích, které jsou v teritoriu obvodních oddělení. „Bylo kontrolováno velké množství vozidel a byly prováděny dechové zkoušky u všech řidičů. Při podezření na požití omamných a psychotropních látek byl proveden jednoduchý, ale spolehlivý test,“ upřesnil Kučera. Nutno podotknout, že ani u jednoho šoféra se požití drog neprokázalo.

Jeden řidič se však bude zpovídat před soudem. „Zahájili jsme s ním zkrácené přípravné trestní řízení trestní. Řídil bez řidičského oprávnění a navíc pod vlivem alkoholu,“ vysvětlil policista. Další hříšník usedl za volant i přes zákaz a také pod vlivem. Vysoká pokuta a odebrání několika bodíků ho neminou.

Kontrole byly podrobeny i noční podniky, herny, bary a nonstopy v Kolíně, kde bylo pátráno po hledaných a pohřešovaných osobách. Ty se však asi dobře schovaly, neboť v policejní síti nikdo neuvízl.